Jakou odrůdu proti šárce?



host - 175.110 (?) 
22.10.2014 18:00, zobrazeno: 6797x

Chceme nějakou odrůdu, která je nejvíce odolná proti šárce. 200 metrů nad mořem, jakou odrůdu byste nám prosím doporučili? Chceme plody především ke konzumaci (pečení, vaření), ne k pálení... Děkujeme. Radim

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 22.10.2014 18:54

Nehledejte nejvíc odolnou šarce, tou je JOJO.Je tak rezistentní, že to až k jídlu není.Velmi podprůměrná chuť modrých obrovských plodů.Ještě nikde nebyly zaznamenány příznaky napadnutí šarkou.

Kupte si Bystrickou, ta naopak není odolná šarce, zato je velmi chutná.Letos je na ešopech k sehnání.Já jsem vzdor svých přesvědčení ji objednal na myrobalánu před dvěma léty, a už letos má nasazeny květní pupeny na příští rok.Dosáhl jsem toho tím, že jsem ji nehnojil, ani nezaléval, takže méně přirustala, a nasadila květní pupeny.Budu se moc těšit na její plody.

Taky si kupte rannou Katinku,letní výbornou červencovou švestku,středně odolnou/odolnou šarce.Nebo srpnovou Hanitu odolnou,svou kvalitou srovnatelná s domácí švestkou.Hlavně kupujte výborné švestky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.110 (?), 22.10.2014 19:14

A co je podle Vás výborná švestka? Chceme jen jeden stromek, tak vybíráme tu nejkvalitnější...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 22.10.2014 19:47

Jak se pozná výborná švestka?... nemějte obav, když ji ochutnáte, tak ji spolehlivě poznáte, za to ručím.A nebudete chtít už žádnou jinou.Ty úplně nejlepší... to bývají klony domácí švestky, nebo domácí velkoplodé.

Plod švestky, velikosti menší až střední, podlouhlý,na obou koncích spíše zůžený než kulatý.Žlutá,v plné zralosti sytě žlutá dužina voní a láká k nakousnutí.S harmonickým poměrem cukrů a kyselin, v plné zralosti aromatické až velmi aromatické...výborné.Plody bývají menší než pološvestky a slivoně.Ty naopak mají zakulacené tvary, většinou větších atraktívních rozměrů a hmotnosti.Švestky se hodí jak do nížin, tak i do vyšších oblastí, protože i tam dosahují plného vyzrání.Švestky krapet méně trpí praskáním plodů, a monilii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 175.110 (?), 23.10.2014 10:45

No dobře, ale jaké odrůdy? Grabovská? Top Taste? Hanita?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 66.229 (?), 22.10.2014 19:02

Ctirada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika