Jak zastřihnout stromky?



host - 110.33 (?) 
19.11.2016 13:37, zobrazeno: 4310x

Našel by se prosim někdo, kdo by mi poradil se zastřihnutím stromků? Nejsem zahrádkář a nevím, jestli na tom můžu něco zkazit. Na prvním obrázku je stromek, který má moc vetviček a já nevím, které ustřihnout úuplně a které zakrátit. na druhém je stromek, co jsem zastřihl já a nevím jestli správně a na tom třetím je stromek, který mi zastřihoval v loni strýc a já u toho nebyl. Co čtu na netu, tak by se to mělo zastříhávat kazdý rok ve tejnou dobu, ale nevím co na něm zastřihnout. Mohl by i prsím někdo poradit, jestli to pujde z těch obrázků trochu popsat? byl bych moc rád, díky :) 


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 110.33 (?), 19.11.2016 13:38

stromek co jsem zastřihl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 110.33 (?), 19.11.2016 13:41

znova, stromek co jsem zasřihl


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.33 (?), 19.11.2016 13:44

stromek zastřihnutý vloni


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.96 (?), 19.11.2016 16:03
Pre 110.33 : Veľmi ťažká úloha. Aby Ste mohli úspešne pestovať stromy, musíte ovládať aspoň základné pojmy (čo je to podpník, tvary stromov, povýsadbový, výchovný a udržiavací rez, technika rezu, termíny rezu atď.). Tiež musíte vychádzať z toho, o aký druh stromu ide, na akom je podpníku a najmä aký tvar z neho chcete mať. Na tých obrázkoch je chýb ako maku, ale nemá zmysel Vám ich vyčítať, sú to veci ešte napraviteľné. Pred nami sú dlhé zimné večery a rozhodne by bolo potrebné si o tom niečo prečítať (napr. publikáciu na foto 1). Tiež je vhodné ak prvé kroky s rezom Vás sprevádza niekto skúsený, kto tomu naozaj rozumie. Napr. na tej druhej fotke - vytvorili Ste učebnicový "praslen", kedy konáre vyrastajú na kmeni z prakticky jedného miesta, v rovnakej výške. Prikladám aspoň pár schematických obrázkov, pre základnú orientáciu, ale poskytnúť nejaký rýchlokurz pár vetami sa proste nedá. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika