Jak zachránit usychající durancii?



Stránky: 1,  2   
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 90.70 (?) 
19.6.2015 19:01, zobrazeno: 8863x

Zdravím všechny odborníky i fanoušky sadaře. Prosím o radu. Při získávání zkušeností se zmlacovacím řezem jsem asi před měsícem provedl řez a zřejmě až příliš razantně a obávám se, že strom začíná usychat.

Jedná se o 8-letou durancii. Zkrátil jsem několik větví výrůstajících z kosterních větví asi o polovinu, tj. cca ze 2m na 1m, v síle asi 3cm. Snahou bylo podpořit růst nového obrostu. Dále jsem zakrátil několik větvích dalšího řádu vyrůstajících z těchto větví. Zakrátil jsem je spíše na konci a snahou bylo opět pordpořit růst nového obrostu.

Nyní jsem si všiml, že listy stromu ztrácí sytě zelenou barvu a celé jsou světle zelené až žluté. Při bližším ohledání jsem zjistil, že většina zakrácených větví, alespoň těch drobnějších zakrácených na konci uschla... Také plody se zastavily ve vývoji... Vylučuji, že je to suchem, protože těsně vedle mám další durancii, která má sytě zelené listy a celkově prospívá...

Má otázka tedy zní, jak mohu strom ještě zachránit, pokud již není pozdě. Obávám se, aby mi neuschl celý strom. Pomůže vydatnější zálivka případně uschlé větve uřezat přímo u kosterních větví?

Děkuji za drahocenné rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 50.172 (?), 19.6.2015 19:54

Že by ůpal od slunce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 27.6.2015 12:51

Zdravím, pán bude nejspíš šprýmař nebo právník, překvalifikovat úkladnou vraždu na úpal je celkem běžný postup při obhajoběwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.172 (?), 28.6.2015 18:27

No někdy se stane když někdo důrazně ořeže stromek v době veder a na stromě zbude trochu nevyzrálých listů že se popálí. To ale nemusí být tento případ. Jisté to bude až torzo obroste nebo neobroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.99 (?), 27.6.2015 13:46

Zakracovat 8 letou Durancii je na pováženou. Jestli nerostla nebo téměř nebujea (jak je obvyklé v tomto věku), tak říčina stagnace je jinde a tou amputací jste ji asi zkrátil "trápení". Škoda, že není foto habitusu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 90.70 (?), 28.6.2015 14:10

Takže myslíte, že příčina je v krácením samotném, než až tolik v tom, že byla krácena až po odkvětu??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 28.6.2015 16:50

Řez po odkvětu je v pořádku, jen jste to přepísk s hloubkou řezu, ale bez fota jsou to jen dohady a taky nevíme jestli Durancie tento útok přežila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 90.70 (?), 29.6.2015 19:10

Připojuji ještě tdy foto, nicméně dle mě to má strom bohužel zpečetěné... Jen doplním, že protože na můj dotaz dlouho nikdo nereagoval, tak jsem asi před týdnem odřezal celé kosterní větve, na kterých jsem původně větve jen zkrátil..ale jelikož strom výrazně chřadl den ode dne, chtěl jsem něco zkusit, než jen přihlížet... vpravo můžete vidět druhou zdravou durancii pro porovnání...

Hádám tedy, že mám strojit funus? sad



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 192.99 (?), 29.6.2015 20:25

"Na Durancii nějak málo trnů". Těžko říci na co odchází nebo co ji chybí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 29.6.2015 22:22

Zdravím, ono i tá druhá Durancie nevypadá být v dobré kondici, něco ji schází.Oba stromy jsou vytáhle, řídké jako by byly zastíněné.Zdravá Durancie vytváří vyšší, přehuštěné koruny, které by se měly občas prosvětlit tzv.letním řezem.Ve Vašem případě by chtěly spíš zahustit.Typnul bych že stromy rostou na zastíněném, příliš vlhkém stanovišti kde bude zemina příliš kyselá.Možná je i absence některých mikroprvků.Je to jen taký postřeh z těch fotek, možná se mýlím a někdo něco doplní, popř opraví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika