Jak Vám chutná "bluma" z marketu?



Stránky: 1,  2   
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) 
20.8.2007 22:42, zobrazeno: 13344x
Viděl jsem teď často prodávat velké blumy, mají všelijakou barvu, dužnina nejde od menší pecky a chuťově to je trochu slabší. Měli by to snad být různí kříženci z prunus salicina, kterým se u nás moc nedaří. V jižneji položených státech se pěstují a dovážejí sem. Zajímalo by mne jestli někomu opravdu chutnají.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 63.18 (?), 20.8.2007 23:07
Taky jsem si všiml že mi nechutná, možná je geneticky manipulovaná. Ale takových věcí tam mají více.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.44 (?), 17.11.2007 0:36
Geneticky zmanipulovaná - co si pod tím pojmem představujte, myslíte snad, že je tím znehodnocená?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 17.11.2007 10:35

Nevím o tom, že by kdekoli ve světě rostly geneticky upravené slivoně. To je spíš doména sóji a kukuřice. Na chuť to nemá žádný vliv. Ovoce z marketu, které je fádní chuti, je jednoduše nezralé.
   V některých zemích - např USA -  je měkké ovoce prakticky neprodejné. Jedl jsem tamní krásné jahody asi 8cm velké, nádherně rudé. Konzistence natolik tuhá, že se daly nastrouhat. Chutí připomínaly u nás koupené tvrdé nedozrálé kiwi .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.20 (?), 21.8.2007 6:00
Mám dojem, že problém těchto dovezených plodů je také v tom, že jsou sklizené dřív, než pořádně dozrají, aby vydržely přepravu. Nejsou zdaleka tak dobré, jako ty ze zahrádky, ale když se mi letos vůbec nic neurodilo...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 21.8.2007 8:22
Je to samozřejmě způsobeno sklizňovou zralostí, která zaručí dobrou konzistenci, tedy prodejnost a trvanlivost ale nezaručí chuť.
   Mám pocit, že stejnou ryngli prodával před nedávnm Bakker (a nad stále prodává?) pod názvem "jablkošvestka" za nekřesťankých 960 Kč za stromek v pochybné kvalitě. Urodilo se mi pár plodů, vypadaly stejně jako z marketu a taky tak chutnaly. Možná jsem je i já nenechal úplně dozrát.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185), 21.8.2007 13:45
Tyhle "blumy" brzo na jaře raší a tak mají možnost být poškozovány jarním mrazem. V tom případě máte štěstí, že se Vám něco urodilo. Jak se v jiné diskuzi zmiňovala odrůda Elephant Heart, tak to by taky měla být slivoň zkřížená z prunus salicina, ale asi jedna z chutnějších. S tou předčasnou sklizní to bude tak jak píšete, ještě jsem nejedl opravdu chuťově dobrou švestku z obchodu. Zkoušel jsem President,Čačanskou rannou, různé neznámé pološvestky a bylo to na stejné brdo, nedozrálé. Kdoví jak chutná taková "bluma" když uzraje někde v Itálii.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 215.8 (?), 21.8.2007 14:27
Známá kdysi přivezla takové nějaké ohromné modré blumy z Turecka, a nebyla to žádná sláva - rozbředlá konzistence, fádní chuť.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 175.250 (?), 22.8.2007 21:15
Velké modré blumy znám jako malý kluk a někdy kolem roku 1955-60 jsme je dávali do výkupu za cenu 0,45 Kč/kg, protože prý byly dobré na destiláty. Byly velké, větší než slepičí vejce a velmi sladké ale po dopadu na zem byla z nich téměř břečka. Zato sbírat je šlo podstatně rychleji než švestky domácí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.39 (?), 21.8.2007 16:35

No ono z marketu je víc věcí bez chuti. Třeba jahody, rajčata, kořenová zelenina, blumy atd.  Něco je určitě podtržením, ale hodně dělá i to, že vzhledově atraktivní odrůdy nepatří k těm chuťově nej. 

V marketu musí vše pěkně vypadat, nakupuje se očima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika