Jak odstranit housenky na slivoních?



Stránky: 1,  2   
host - 19.199 (?) 
30.11.2015 10:37, zobrazeno: 6118x

Každým rokem se na slivoni objevují housenky, které listy hodně žerou..Zatím jsou stromky malé takže vše stačím ručně likvidovat wink,jenže bych chtěla zkusit něco jiného.Boj sice vedu 1:1,ale je to pracné.Může někdo poradit čím, kdy a jak se mohu tyto potvůrky pokusit  odstranit natrvalo? Moc děkuji.Dana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 250.70 (?), 30.11.2015 10:47

Taky mám stejný problém..
Zatím zkouším dávat lep na mravence(na kmínek), ale musí se dát již na podzim, myslím v polovině října, prostě než začne padat listí. Protože v tuto dobu se dostávají housenky do koruny slivoně, kde přezimují. Na jaře už potom jen případně postřik proti žravému a samému hmyzu.
Ale pokud má někdo něco lepšího, rád se poučím...
David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 250.70 (?), 1.12.2015 23:30

Ještě dodatek..
U mě se vyskytla převážně píďálka podzimní, proto jsem zvolil lep již na podzim..
-píďalka podzimní: motýli se líhnou na podzim, v říjnu a listopadu, případně v teplejších letech či nižších oblastech i v prosinci. Bezkřídlé samičky se po vylíhnutí zdržují na vegetaci či bázích kmenů. Po oplození lezou do korun, kde kladou jednotlivě či v malých skupinkách na větvičky vajíčka. Po přezimováni se koncem dubna a v květnu, ve vyšších polohách i v červnu, líhnou housenky. Ty zpočátku vykusují rašící pupeny a později spřádají vlákny vyrašené rozvinuté listy. Mladé housenky nejprve listy děrují, později přecházejí na boční žír, kdy zůstávají pouze silnější žilky. Vedle listů poškozují i květy a mladé plody ovocných dřevin. Housenky dorůstají v průběhu června a spouštějí se na vláknech na zem, kde se v hloubce kolem 5–10 cm kuklí. Obvykle se kuklí v řídkém zápředku.
Zdroj zde.
Nickéně pan Vysloužil má pravdu v tom, že záleží, jaký druh housenky se u Vás vyskytuje...
David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 2.12.2015 0:59

Davide, Na běžně ošetřovaných ovocných dřevinách tyto píďalky nezpůsobují hospodářsky významné škody. Proto nemá cenu na ně pořádat samostatný "hon na čarodějnice". Pokud nechcete spoléhat pouze na ptactvo nebeské, pořiďte si ptactvo pozemní (kura domácího).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 250.70 (?), 2.12.2015 8:38

Ano, máte pravdu v tom, že píťálka nezlikviduje celý ovocný stromek. Nicméně první tři roky, kdy má stromek jen pár větviček, tak je mi prostě líto, aby třetina nový listků byla sežrána píďalkou.
Slepice by se asi taky osvědčli, na malé zahradě, ale já mám stromy na louce (sadu), takže si nebudu pořizovat 1000 slepic, radši dám lep na ty 2-3 nové stromky.
David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 2.12.2015 9:05

Ano, takto to zní rozumně, ale předtím to bylo jak bouře ve sklenici vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 2.12.2015 11:54

To jsem si myslel také, než mi letos (poprvé) housenky zatočily s 15 letou meruňkou. Nebýt postřiku, tak bylo po listech i plodech. Listy byly zpoloviny sežraný a plody pěkně nakousaný.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.199 (?), 1.12.2015 17:19

laughMilá paní Dano, na nic nečekejte, proveďte zimní postřik a pak ještě jeden jarní a to prostředkem na požerový hmyz.Jinak se těch potvor nezbavíte, vím o čem mluvím.Nám předloni ožrali téměř celou švestku, na chalupu jezdíme nepravidelně, takže měli klid.Vloni postřik v zimě a pak v březnu, pak nastala pohoda, pohodička...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 1.12.2015 20:54

Možná by bylo dobré - dřív než začneme radit -  si ujasnit, o jaký hmyzí druh se jedná. Nejsemm odborník, ale ani úplný entomologický analfabet. Housenky jsou larvální stadium (obvykle) motýlů. Že by přezimovaly, navíc v korunách stromů bez listí, to mi přijde docela nepravděpodobné. Pravda, pro hladové ptáčky by to bylo požehnání, pominu-li, že housenka asi není úplně mrazuvzdorná. Stříkat v zimě prostředkem na požerový hmyz, je rada k nezaplacení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.199 (?), 2.12.2015 6:31

Takže Vaše " stříkat v zimě prostředkem na požerový hmyz je rada k nezaplacení "  myslíte ironicky???Já se domnívám, že zimní postřik likviduje i nakladená vajíčka na větvích.Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika