Durancie vysokokmen



Stránky: 1,  2,  3   
host - 148.81 (?) 
11.11.2013 13:10, zobrazeno: 16149x

je vhodné durancii pěstovat jako vysokokmen?výška cca 170 cm.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 11.11.2013 13:43

Podle mě snad ani jiný tvar krom vysoko a polokmenu u durancie nemá smysl pěstovat. Vřeteno či zákrsek durancie jsem zatím u nikoho neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 11.11.2013 13:46

Korunka založená v úrovni čtvrtkmene nám stejně vyholila střed, takže výsledek z povzdálí vypadá jako polokmen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 11.11.2013 14:47

Ano, je možné pěstovat jako vysokokmen.Záleží na Vaších preferencích, a možnostech.Pokud máte malou zahradu jako já, stačí Vám malé množství pro konzum, a seženete stromek na slaběrostoucí podnoži, lze pěstovat i jako zákrsek, nebo i vřeteno v herbicidem udržovaném pásu.Obírka je možná bez žebříku, ze země.I když se durancie pěstuje né pro stolní účely, ale pro zpracovatelské využití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.81 (?), 11.11.2013 15:49

jde mi o to, ze durancie mi rostou samovolne ze spadaných plodů.takze bych chtěl vybrat vhodne stromky, udelat z nich vysokokmeny a zbytek stromku vyřezat. Durancie nemusí být pěstované na jiné podnoži.Nebo jsem se o tom aspoň dočetl na vícero forech.Durancie budou určeny na pálení lahodného nejmenovaneho moku ;-) mista mam dost. 7x7 metrů pro jeden strom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 11.11.2013 15:58

A proč nejmenovaného, řekněte rovnou slivovice.Přece nás nebudete tahat za ocas, že chcete z durancií vyrobit lahodnou meruňku.No jestli máte v plánu výrobu slivovice, a máte kde pěstovat stromy, tak jen do toho, fandím Vám.Z durancií je slivovice asi nejlepší.Rozprsklé stromky rozsaďte v dostatečném sponu(7x7 je dostatečný,aby Vám pak nechybělo místo).Samozřejmě je můžete pěstovat a množit jako odkopky, později udržovat jako vysokokmeny.Lze je taky koupit na různých podnožích.Většinou se nabízí na myrobalánu, na wangenheimové podnoži, i STjulienu.Poslední dvě jsou slaběji rostoucí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.93 (?), 11.11.2013 17:36

to byl v tip o tomnejmenovanem moku ;-) proto i ten smajl za vetou.neni zbytečné Durancie pestovat na jine odnozi?zvlast, kdyz mam uz male stromky? je fakt, ze na zkousku bych mohl vysazet 2-3 stromy a casem (cca 7 let) porovnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 11.11.2013 18:01

Štěpovat Durancie, máte-li již vlastní pravokořené, samozřejmě není třeba. Nejde asi o stromky ze spadaných plodů nýbrž vyrostlé jako odkopky od kořenů. Což je v tomto případě dobře, protože je záruka, že stromky i plody budou stejné kvality jako u mateřského stromu.
   Jedině snad v hodně kamenité suché chudé půdě by lépe prospívala štěpovaná na myrobalánu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 11.11.2013 19:22

Nezodpovězenou filozofickou otázkou zatím zůstává zda by byly výhodnější stromky pravokořenné, nebo stromky ze spadaných plodů.Pravokořenné by eventuálně mohly být nakaženy šarkou, pokud byl (nevím jak to nazvat)mateřský strom infikován, což by u stromku vzniklých z pecky nakaženy vírem PPV být nemusely.Být majitelem,tak bych rozsadil stromky jak ve škole,a těšil se na slivovici.Pravděpodobně nové stromky kupovat nebudete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 0.55 (?), 11.11.2013 20:51

Ony zase stromky z pecek padaných plodů by nebyly úplně Durancie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika