Daple dandy pěstování



Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 16.67 (?)
2.10.2014 15:02

Zdravím. Můžete prosím napsat v jaké lokalitě tuto pěstujete. Já jsem v nadm. výšce 350m.n.m. v Labské kotlině a v jarních měsících jsou časté ranní mrazíky. Koupil jsem rovněž jeden stromek s názvem švestkomeruňka bez bližšího označení. Letos hodně kvetl, ale nic nezůstalo. Tak nevím zda vůbec tento kříženec pro mou lokalitu vhodný. Jak to to máte u Vás s opylením. Děkuji za odpověď.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                  
host - 120.137 (?), 16.5.2014 20:23

Muj Dapple zakoupeny loni n podzim ma par plodu na kterem jsou hnede fleky/cary, ktere tam jenste urcite pred par dny nebyly (kontroluju ho dost casto). Ma nekdo tuseni, o co by mohlo jit? Foto muze dodat v nedeli. 

Taky by me zajimalo, jak muze mit vubec nejake plody, kdyz v okoli zadna japonska trnka neni. Sousede maji katinku, ale pokud vim, evropske trnky na opyleni pluotu pouzit nejde. O tom, ze by byl Dapple castecne samosprasny jsem se taky nedocetl. Vedle jsem zasadil Santu Rosu, ale ta letos jeste nekvetla, takze zahada. Poradi nekdo? Dekuju

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.22 (?), 18.5.2014 9:18

Pravděpodobně by pluot mohly opylovat i myrobalány. Ani ty nikde v okolí nejsou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 58.199 (?), 20.5.2014 10:15

Dobry postreh, myrobalany v okoli jsou ale urcite zadny bliz nez 100m. No jsem zvedavy, jestli to nakonec bude vubec Dapple (poridil jsem ho v Ostrohu) :) V okoli je HODNE merunek, ale pluoty jsou vicemene svestky, takze pripada v uvahu fakt jen ten myrobalan.

Obrazky prikladam, cmouhy/fleky se objevily ted po destivem tydnu.

Omlouvam se za mizernou kvalitu, foceno zakladnim mobilem (nejak nezaostruje na blizku), ale treba nekdo pozna, o co by mohlo jit. Diky




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.154 (?), 22.5.2014 21:11

Mohlo by sa niečo udržať, aby bolo na koštovku...

Daple Dandy
Daple Dandy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 16.67 (?), 28.9.2014 11:20

Zdravím. Chtěl bych se zeptat jaké máte s tímto druhem v letošním roce zkušenosti a zejména v jaké lokalitě jej pěstujete. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 16.67 (?), 1.10.2014 10:49

Dobrý den pane Vysloužile. Chtěl bych se Vás zeptat na tyto hybridy, křížence švestkomeruněk. Má vůbec cenu v našich lokalitách (mám obdobnou jako Vy)  tyto pěstovat. Nechal jsem se nalákat, ale tyto jsou postihovány jarními mrazíky v květu a není z toho nic. Zřejmě jsou určeny do teplejších lokalit. Co si o tom myslíte. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 1.10.2014 12:49

Abych řekl pravdu, nevím, nemám s nimi zkušenosti aniv ně důvěru. Líbí se mi chuť švestek i meruněk, ale nevím, proč je míchat v jednom plodu. Když vyrábím marmeládu, taky jen z jednoho druhu. Pro svoji polohu hledám kvalitní tolerantní aromatické švestky a mrazuodolné meruňky. Kříženci mi přijdou jako zákaznické taháky, kde jejich kvalita pokulhává za reklamou. Zatím mě nikdo neohromil plumcotovými povidly, pluotovým destilátem ani nenabídl sušené aprium.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 98.91 (?), 1.10.2014 14:53

Co vim, tak u nas se zatim ani koupit nedaji. Jeste jsem teda nevidel na forech zadne obrazky pravych pluotu. Zdejsi skolky je tahaji z Polska (je toho plne Allegro), ale uz z obrazku je videt, ze jde o uplne jine odrudy. Akorat si chteji namastit kapsu s cenama 300/stromek apod. Neprodavaji se ani jinde v Evrope, takze neverim, ze Ceska Republika a Polsko ma nejake vyhradni postaveni v ramci Evropy, jsme jen vetsi smelinari. V Anglii se da koupit 1 pluot (u ktereho nejde ale dohledat puvod, takze jsem taky skepticky) a dva druhy apria. Driv se dal v Anglii koupit Flavor King, ktery tam ale nesel, takze ho skolky prestaly nabizet.  Pluoty jsou relativne novy druh ovoce a drtiva vetsina je patentovana (vcetne toho Dapplu co tu vsichni nabizeji). Kdyz se podivate na nabidky skolek z USA, tak zjistite ze vychodni pobrezi ma podobnou nabidku ovoce jako Evropa a pluoty tam najdete stezi. Proc? Protoze ma vychod pro pluoty nevyhovujici podnebi. Nase evropske podnebi ma bliz k vychodu USA, takze necekejte zazraky (pokud nebydlite treba ve Spanelsku). Co vim, tak pestitele na vychode novacky na forech od pluotu odrazuji a doporucuji jim radsi japonske svestky, ktere neni tak tezke pestovat a chut maji podobnou/stejnou. Pisu stejnou, protoze jsem jeste necetl nazor, kdy by pestitele rikali, ze pluot ma svestkovomerunkovou prichut. Vsichni se shoduji, ze je to svestka a nic jineho (i kdyz povedena). Pluoty/pluery/peacotum a nevim co jeste jsou podle me z 99% marketingove kejkle. V Americe nejaka univerzita zkoumala i geneticky puvod a merunka byla neprukazna. Tim pluty nechci ale jenom pomlouvat, urcite jde o zajimave ovoce a moc rad bych je nekdy zkusil. Akorat si pockam, az to bude zarucene pluot, uz jsem se spalil u prodejstromku, takze pockam na nazory ostatnich :) Z toho, co jsem zatim vycetl by se v nasich podminkach (vychazim z vychodu USA) mohlo darit asi peti odrudam... jsou jich desitky, u aprii (zase si musim rypnout... asi jen merunka s neprukaznym 1%svestky) bude uspesnost v nasich podminkach asi vetsi. To co jsem tu psal je dohledatelne na americkych forech, treba zrovna tady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.38 (?), 2.10.2014 14:39

Já bych si naopak dovolila oponovat. Letos mi poprvé zaplodil kříženec švestkomeruňka - bohužel jako důvěřivá a ještě neznalá poměrů jsem ho koupila přes internet bezejmenný - uvedený pouze jako jako švestkomeruňka, ani na telefonický dotaz mi potom neřekli odrůdu. Ale pánové - letos při prvním zaplození totální nadšení - sice chudinka prošla moniliozou, letos jí u nás bylo plno a já ji nepostříkala, ale ty plody- krásné, veliké, velmi chutné - stromek - vzhled spíše meruňkový i v květu, plod měl podlouhlý tvar, fialově zbarvený s matným povrchem, dužina do červena - no pro naši rodinu perfektní. Nelze přirovnat k ničemu "odrůdově čistému", jde opravdu o křížence- jestli byla chuť více švestková či meruňková si netroufám tady posuzovat, ani mne to tehdy nenapadlo, prostě byla moc dobrá. Bohužel, když jsem koukala na tyto křížence na internetu, neodpovídá vzhledově ničemu, co jsem našla. Takže čert ví, co to vlastně mám, ale za mě má jedničku s hvězdičkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 16.67 (?), 2.10.2014 15:02

Zdravím. Můžete prosím napsat v jaké lokalitě tuto pěstujete. Já jsem v nadm. výšce 350m.n.m. v Labské kotlině a v jarních měsících jsou časté ranní mrazíky. Koupil jsem rovněž jeden stromek s názvem švestkomeruňka bez bližšího označení. Letos hodně kvetl, ale nic nezůstalo. Tak nevím zda vůbec tento kříženec pro mou lokalitu vhodný. Jak to to máte u Vás s opylením. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika