Co je to za renglódu



Stránky: 1,  2   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?) 
13.9.2013 21:23, zobrazeno: 7181x

Už třetím rokem mi dozrálo pár plodů na ryngli a stále se mi nepodařilo určit, o jakou odrůdu jde. Stromek mi prodali jako zelenou renglódu, ale ta to není. Mohla by to být Althanova? Byl bych rád, kdyby mi to někdo potvrdil. Stromek měl vždy bez postřiků jen několik plodů. Plody jsou velmi sladké a tvrdé. Druhá fotka je focena dnes, ta první v roce 2011 o měsíc dříve v srpnu. Na stromě vydrží dlouho.

foceno 14.8.2011
foceno 14.8.2011
foceno 13.9. 2013
foceno 13.9. 2013
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 182.227 (?), 14.9.2013 7:46

Jako Althanova to určitě vypadá.Mate mě jenom to, že v této době je většina Altanek již sklizená.Jedině, že jste z vyšší polohy.Jinak pro větší plodnost by to chtělo postřik proti pilatce.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 14.9.2013 9:38

   Myslím, že to Althanova je.
Letos jsou rannější slivoně a renglódy opožděné až o 14 dní. Já jsem poslední Althanovy sklízel včera a ještě nebyly nic moc. Ale ty vosy! Letos u mne Althanova chutí, zcela mimořádně, zklamala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 14.9.2013 9:58

Přijde mi na Althanovu dost malá, ale jinak to asi bude ona. Já je mám ještě na stromě. Jsou jako každý rok velké, chutné, ale není jich (jako každý rok) příliš mnoho.
    Mám dojem, ale nemám to ničím potvrzené, že snížená plodnost Althanky, je následek infekce šarkou. Odrůda je jinak vůči projevům na plodech tolerantní. Vysadil jsem strom té odrůdy již 2x a úroda se pokaždé nejdřív zvyšovala, posléze snížila.  Přitom jsem viděl letos u kamaráda jižně od Brna, kde jinak sousedi slivoně v zahradách moc nemají, Althanovu tak obsypanou, že málem nebylo vidět listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 14.9.2013 10:10

Mohla by to být Královna Viktorie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 19.98 (?), 14.9.2013 10:59

Nemohla. Viktorie má podlouhlejší oválné plody trochu odlišné barvy(není tam moc červené ale spíš fialová a růžová.Zrovna sklízím poslední plodící stromek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 14.9.2013 11:25

S plodností Althanovy mám podobnou zkušenost jako p. Vysloužil. Kdysi jsem míval Althanovu na myrobalánu. Začala plodit o něco později a její plodnost se neustále zvyšovala, někdy byla plody doslova obsypána. Po 15 letech však musela ustoupit nové výsadbě nízkých tvarů jabloní.
Nyní mám 9-leté vřeteno na St. Julien. Začala plodit brzy a dobře. Letos však úroda nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.35 (?), 14.9.2013 14:12

Je to Althanova, ja som obral posledné Malvazinky 19.8.pritom v minulých rokoch boli u mňa vždy obrané do konca júla takto dlho neboli na strome ešte nikdy, tento rok je to oneskorené o dva až tri týždne oproti minulému roku, podpísala sa na tom chladnejšia jar a chladný začiatok júna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.132 (?), 27.11.2013 17:51

Dobrý večer, mohlo to být tím, že měla méně slunce? Četl jsem, že je tato odrůda náročnější na sluneční svit. Zároveň bych se tímto chtěl zeptat, jak to doopravdy je, vážně potřebuje slunné stanoviště, a na kolik je citlivá na zastínění? Dnes jsme tak trochu (hodně) narychlo zasadili Althanovu na povětrnostně otevřené stanoviště (všude směrem na jih jsou rozlehlá pole), okolo však jsou vysoké jabloně, a ještě vyšší hrušeň. Do jara se ještě rozmyslím, jestli tam zůstane. Pokud snese z východu a západu stín stromů - tedy pouze z jihu by asi měla trochu sluníčko - tak to v okolí prořežu (většina stínících stromů k nám přerůstá od sousedů) a zůstane tam, jinak jí vyberu jiné stanoviště. Za jak dlouho se může opět přesazovat? Znovu na podzim? Děkuji, Dave

P.S. jsem ze střední Moravy a ta Althanova je na podnoži Myrobalán

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 163.203 (?), 28.11.2013 14:56

Pokiaľ sa, p.Dave, rozhodnete čerstvo vysadený stromček premiestniť, môžete to spraviť už na jar. Čakať do budúcej jesene nemusíte. Teraz by som so stromkom nehýbal, ale iba obalil kmienok za účelom ochrany pred zverou či vyschnutím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika