Co je s Hagantou



Stránky: 1,  2   
host - 219.2 (?) 
10.7.2012 8:00, zobrazeno: 6958x

Na podzim zasazená Haganta z jara začala normálně růst a vytvořila asi půl -metrové větvičky.Teď se na koncích větviček nerozvíjíí lupeny, jsou zkroucené a vadnou.Je to přirozené nebo je problém?Stává se, že konce větviček zaschnou a zanedlouho vyraší nové.Nebo je to něco horšího?Například monilia?Poradí někdo. Děkuji.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 78.10 (?), 10.7.2012 9:58

Může to být posátí od mšic, to by vysvětlovalo pokroucení, monilióvý úžeh ovšem též, pro ten je typické, jakoby náhlé odumření vrcholku, a obražení z prvního živého pupenu. Neviděl bych v tom zásadní problém, úžeh už je dnes asi všude, jednou se projeví víc, jindy méně, taky mi v sadu na mladých stromcích pár vrcholků takhle odumřelo, ale zase obrazily. Průser je potom samozřejmě odumírání peckovin ve velkém, jak o tom píše Rony.

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.10 (?), 10.7.2012 10:01

Monilia asi ne, koukal jssem na to znovu, není to náhlé zvadnutí a uschnutí, což je pro ni typické, asi mšice, letos je na ně opravdu rok.

      Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 219.2 (?), 10.7.2012 10:04

Právě že mšice jsem tam nepzozoroval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 54.5 (?), 14.7.2012 18:28

pravděpodobně roztočík višňový. Použitje Sunmite nebo Omite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.214 (?), 17.7.2012 20:55

Pěkný trávník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 195.173 (?), 19.7.2012 18:15

Mel jsem neco podobneho v loni, kdy jsem neprovedl jarni postrik, letos ano a v pohode

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 219.2 (?), 19.7.2012 21:11

Děkuji za rady ohledně Haganty a hodnocení trávníku.Konce větviček už obráží novými výhony, takže je již vše v naprostém pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 19.7.2013 10:28

Docela příznačný nadpis.Ani tak nepotřebuju poradit, proč mi nyní na Hagantě koncem července vykvetla dvojice květů, hned vedle zeleného  plodu, ale pro zajimavost jsem to tady musel dát.Už v minulosti mi například ke konci léta vykvetlo několik květů na Williamsově čáslavce, ale na švestce jsem to ještě neviděl.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 19.7.2013 14:45

Občas se to povede - je to reakce na stres (sucho, velké teplo, mechanické nebo chemické poškození apod.), avšak u švestek je to méně vídané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika