Chybějící pupeny



Stránky: 1,  2   
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?) 
23.3.2015 17:42, zobrazeno: 6023x

Dobrý den, po zasazení švestky, jsem tento ostříhal, ale na dvou větvičkách jsem si nevšiml, že chybí pupen, zrovna v místě, kde jsem provedl řez a předpokládal jsem, že z tohoto místa bude růst pokračovat právě z tohoto pupenu. Je možné, že by se v místě po pravděpodobně ulomeném pupenu vytvořil nový nebo se tak nestane. Další pupeny pod tímto právě taky chybí, tak mám strach, aby neuschla celá větvička.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 23.3.2015 18:54

Nový pupen asi nenaroste, tak patrně vyraší ten nejvyší, který nechybí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 23.3.2015 19:01

No nejvyšší je právě ten chybějící a pod ním taky pupeny chybí, takže tato větvička je odepsaná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 23.3.2015 19:09

Jiný pupen na větvičce není?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 23.3.2015 19:17

No právě že ne, jsem si toho všiml pozdě. Tak ne, nakonec jsem tam našel jeden, ale ten je právě na horní straně větvičky, takže potom bude výho směřovat nahoru nebo do koruny, takže jedině pak výhon ohnout

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.9 (?), 23.3.2015 20:42

Ještě by mohly vyrašit přídavné pupeny (po stranách těch normálních).  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 23.3.2015 20:48

To bych byl rád, protože na druhém stromku další pupeny nejsou. Uvidím, jak to bude.  Vy s tím máte zkušenost paní Lído?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.9 (?), 23.3.2015 20:57

No úmyslně jsem to tak nikdy nestřihla, ale stane se, že se pupen třeba nechtíc vylomí. Někdy vyraší, někdy ne. Uvidíte, stejně s tím už teď nic neuděláte. Že by ale zaschla kvůli vylomeným pupenům celá větvička? - řekla bych, že pudem sebezáchovy někde vyraší...     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.151 (?), 24.3.2015 23:07

pokud je větevka bez pupenů zcela jistě jsou dva pupeny u báze větévky. Z těch vyraší. Je však třeba po vyrašení jeden prýt vylomit za zelena. Dva je moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 24.3.2015 23:20

nejdříve počkáte, co vyraší a pak dáte fotky a budeme řešit co s tím. Zatím není potřeba stahovat kalhoty. broky jsou daleko = nic nestříhejte dokud není jasné co bude potřeba. I pupen nahoru se dá vyvázat k čípku co je tam ponechán a celá větev se dá více vyklonit (dvouleté dřevo) tak, že finální sklon kosterní větve bude správně. Čípek střihnete, jakmile začne nový letorost dřevnatět (srpen) nebo na jaře příštího roku. Z míst, kde jsou pupeny vydrolené většinou raší pobočné pupeny, ze kterých naroste v běžné konkurenci plodonosný obrost. Bez konkurence pak může být i letorost vhodný pro kosterní větev (ale taky nemusí, to je prostě příroda).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika