Chrudimská



Stránky: 1,  2   
host - 111.10 (?) 
16.3.2008 15:15, zobrazeno: 17448x

Chtěl bych se zeptat jakou máte zkušenost s odrůdou Chrudimská? Co se týče pravidelné plodnosti, odolnosti k šárce. Výsadba na vysočině /430m/. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 16.3.2008 17:57

Dobrý večer.Odrůda Chrudimská (Vaňkova) je pravá švestka kterou hodnotím velice dobře.Má velké a chutné plody chuti pravé švestky, je samosprašná  a vysoce tolerantní vůči Šarce.Po ošetření proti Pilatce je úrodná.Mám ji také na Vysočině, v téměř 500 m.Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.138 (?), 16.3.2008 18:06

Dobrý den pane Zavřel. Chrudimská je jistě prima švestka. Ale která školka ji množí? Za celou dobu jsem ji neviděl nikde v nabídce. Je ale možné, že jen špatně hledám, jak už to časem říkal pan Werich. Pohodu přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 16.3.2008 18:25

Dobrý večer.Licenci si údajně vyřizuje ov.školka v místě vzniku odrůdy.I majitel je stejného jména. V sortimentu uvedena je.Zkuste VŠÚO.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.142 (?), 16.3.2008 18:48

v Chrudimi jsem byl na vojně v roce  1996 a můžu říct že to byla odrůda velice slušná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 111.10 (?), 17.3.2008 17:14

Slyšel jsem na Chrudimskou samou chválu, ale dá se těžko sehnat.Vyberete si vhodnou odrůdu a pak zjistíte, že jí neseženete.Dala by se nahradit jinou rovnocennou odrůdou /v odolnosti k šárce, spolehlivou plodností,/ do podmínek Vysočiny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.19 (?), 17.3.2008 17:31

Na zahradawebu o ní píšou, že je proti šarce středně odolná a hodí se do teplejších oblastí. Nemyslím, že by byla na vysočinu vhodnější než jiné a že by byla proti šarce odolnější než jiné. Její kvality budou v ranosti a chuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mirco - (3) - 100.66 (?), 17.3.2008 20:46

Dobrý den. Chtěl bych poprosit o radu a věřím že se najde dobrá duše která mi poradí. O pěstování ovocných stromů toho moc nevím. Chci si na zahradě vysadit pravou švestku a nevím jakou samosprašnou pro okolí Opavy zvolit. Chci ji mít hlavně pro konzumaci, na alkohol moc nejsem  Děkuji předem za případné rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 11.6.2013 11:22

Ne vždy se shodneme na hodnocení té které odrůdy,v odlišných polohách,různých podmínkách pěstování, ale jistě mi dáte za pravdu, že hodnocení pana Jána, kterým počastoval Katinku v Zahradkáři 2005/9-sladce navinulá, málo aromatická, průměrná,bylo trochu mimo.Oproti tomu musím pochválit snímky autora v tom samém čísle časopisu, které se týkají Hermanu i Chrudimské.Snímky jsou velmi ostré, a realistické, takže si můžeme udělat vlastní obrázek, jak odrůdy vypadají ve skutečnosti.Zvláště vyfocené plody Chrudimské velmi lákají k nakousnutí.V tomto období, ve kterém dozrává Chrudimská nemusejí být plody vždy nutně chuti výborné, až vynikající, ale stačí, když jsou dobré, až velmi dobré.Hodnocení autora Chrudimské je v chuti navinule sladká až nasládlá, velmi dobrá.Pro pěstování vybíráme spíše teplé polohy, kde dosáhneme jakostních plodů velmi dobré kvality.Odrůda vznikla náhodilým křížením jako semenáč v první třetině minulého století v okolí Bezděkova.Pořídit si tuto odrůdu určitě stojí za zvážení,zvláště pak tam,kde v polovině,až koncem srpna někdo může mít hluché místo v dozrávání jiných odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 159.139 (?), 11.6.2013 20:21

No, před měsícem jsem ji narouboval, tak jsem zvědav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika