České ovocnářství zní: Titanik se potápí a na palubě se zpívá



host - 91.178 (?)
18.11.2016 18:22

Jaká je Vaše zkušenost s nákupem v obchodech typu OBI ap.Já tam koupil ve výprodeji ne v akci remontující maliník a kan.borůvku.Cena byla tak nízká že jsem neodolal. Obojí již třetím rokem dobře roste.Jinak nakupuji u místního pěstitele který se tím zabýval už před 89.rokem teď to vede syn.  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 199.250 (?), 18.11.2016 16:40

Trvám na tom, že do sadu jsem si dovezl šarku se sadbou. To jsem poznal na stromcích už v prvním roce. Ano o další rozšíření se postaral hmyz..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.32 (?), 18.11.2016 19:15

Záměna odrůd je špatná věc, ale nemůže za ni obvykle školkař, o kvalitě sadby to nevypovídá. O rozšíření šarky se postaral savý hmyz, ne nakažená sadba.

Miloši ještě se nestalo na foru, aby jsi napsal něco proti českým školkařům a při tom dobře víš, že není v ČR téměř žádný bezvirozní množitelský materiál. např. slivoně atd.

Ověřeno na Mendelu v Lednici!!

Tak sděl jestli jsi zaujatý nebo jinak ovlivňován.

Dále sděl co nám tedy naši školkaři množí do našich zahrad, sadů a pod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.135 (?), 18.11.2016 19:49

Dvěstěčtyřicetosmičko, přečti si prosím pečlivě svůj post a zkus se nad ním zamyslet, máš-li na to. Kontrolní otázka: ty tady velíš?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.151 (?), 18.11.2016 23:36
Trochu faktov, bez ničneriešiacich emócií a silných slov. Text ide plynule za sebou od prvej po poslenú fotku. IH










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.250 (?), 19.11.2016 7:55

Díky za vhodný a dokreslující příspěvek. Situaci tak trochu znám a vím že i v tržním hospodářství musí být ochranné mechanizmy a mohl bych jmenovat krajiny kde je mají nrboť jinak se to řítí "do brusele". Toto platí i na jiné obory a výrobky.

Taková perlička. Už se u nás prodávaly i šplhající jahody, které se česaly ve výšce očí. Reklama na ně byla i v celostátních periodikách. U nás na poště měli "podnikatelé" PO bOX.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.178 (?), 18.11.2016 18:22

Jaká je Vaše zkušenost s nákupem v obchodech typu OBI ap.Já tam koupil ve výprodeji ne v akci remontující maliník a kan.borůvku.Cena byla tak nízká že jsem neodolal. Obojí již třetím rokem dobře roste.Jinak nakupuji u místního pěstitele který se tím zabýval už před 89.rokem teď to vede syn.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.79 (?), 19.11.2016 10:07
Nějak mi to nedá a musím zareagovat na přispěvatele 248. V mendlu mu tvrdí, že neexistuje žádný bezvirozní výchozí materiál v ČR. Co tedy-pokud se týče jmenovaných slivoní- tedy ti školkaři vlastně kupují? Zajíce v pytli? Pokud to kupují tedy v certifikovaných izolátech- Holovousy nebo Litoměřice, asi to musí být bez PPV. Pokud to ale namnoží od sebe ze sadu, a je to virozní-pak se tam problém určitě objeví- a silně pochybuju, že to projde kontrolou. Já mám za to, že zejména u slivoní -u výchozího materiálu-je u nás situace ještě dobrá.david
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 19.11.2016 10:17

Pokud jsem vysadil slivoň z tuzemských školek, vždycky se objevila šarka až po několika letech - patrně přenesená savým hmyzem. Pouze jedinkrát jsem vysadil již infikovaný stromek - bylo to od polského stánkaře na olomoucké Flóře. Prodával tam tzv. křížence" sliwoň-nektaryn". Vyklubal se z toho prachobyčejný velkoplodý myrobalán. Chybami se člověk učí.
   Možná se český ovocnářský Titanik skutečně potápí. Ale ne kvalitou sadby, nýbrž skutečností, že 3/4 jablek prodaných v našich obchodech je dovezeno ze zahraničí. A to se jedná o ovoce, kterému se v tuzemsku mimořádně daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.221 (?), 19.11.2016 10:38
S posledným odsekom príspevku dr.Vysloužila nemožno nesúhlasiť. Na fotkách vidno, aké jablká dokážu dopestovať profesionáli na Slovensku. Špičková svetová úroveň. Pritom ich jablká som v supermarketoch ešte nevidel... Pravdou je, že som v živote nekupoval jablká v obchode, keďže mám svoje, ale vždy po očku pozriem čo ponúkajú. V drvivej väčšine ide o produkciu zo zahraničia, zrejme je to otázka nižšej nákupnej ceny. IH







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.159 (?), 19.11.2016 10:57

Co jsem si všimnul, tak v jednom marketu kam občas musím, je většina jablek ze Slovenska. Ale nějak blíž jsem to nezkoumal.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika