Čas roubování za kůru



galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?)
21.4.2014 18:18

Višeň má většinou velmi tenké roční přírustky, proto bývá ujímavost tenkých roubů při jarním roubování problematická.Styčná plocha v místě spoje je malá, rouby po čase vyschnou.Je třeba vybrat vhodný, silný roub.Nejlepší zkušenost s naroubováním třešní mám anglickou kopulací v únoru, kdy je ještě vegetační klid.Doporučil bych u višně obdobný postup podle počasí zimní-únorový termín anglickou kopulací rouby nařezanými v prosinci, a vhodně uskladněnými.

Se srpnovým očkováním třešní mám taky velmi dobrou zkušenost.Višně jsem očkovat nezkusil.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 143.242 (?), 30.4.2014 10:48

Dobrý den.
Já bych přidal ještě svůj a asi opomíjený, ale úspěšně, opakovaně vyzkoušený způsob uložení roubů. Připadá mi totiž vhodný pro zahrádkáře z paneláku s přístupem do lesa.
Uložení roubů ve smrkovém lese, vyšší poloha, houština, severní poloha, blízko prameniště, toku, potůčku nebo u studánky, na rozhraní půdy a hrabanky rouby položené na plocho a zasypané vlhkou hrabankou. Vyzkoušené a vhodné pro jabloň a slivoň, i k roubování za kůru. Kvůli hledání, je vhodné si místo označit. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 30.4.2014 11:26

Taky dobrý nápad, ale vybral bych raději vhodnější, vyvýšené místo, než místo blízko toků.Protože na jaře v době tání se může stát, že nám rouby vezme velká voda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.242 (?), 30.4.2014 12:04

Nemyslel jsem přímo u toku potoka, ale u prameniště, protože tam je nejchladněji, nejstálejší teplota, nejdéle ležící sníh. Jehličí, hrabanka je lehká, plave, tam kde někdy teče voda, stará, silná, zetlelá hrabanka nebývá. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.7.2014 18:07

Tak jsem se konečně rozhodl, že brouby zapíchnuté (zasunuté?)  v hlíně konečně vyhodím. Při bližším pohledu je vidět, že většina z nich je i po 7 měsících v bezvadném stavu a s jejich ujmutím by asi nebyl problém. Překvapivé je to zejména u slivoní, u těch bych tak dlouhou skladovatelnost nečekal. Blíží se období očkování na spící pupen, možná by se daly použít. Na některých roubech je vidět, jak hluboko byly v hlíně. .




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 75.64 (?), 21.4.2014 18:03

Podle mých zkušeností by se rouby peckovin a ořešáků měly nařezat co nejdříve, již v listopadu. Pak vydrží jak ve sklepě, tak i ve stínu v zemi hodně dlouho. Pokud jsem rouby řezal později, osvěčilo se mně zamrazit je v mrazáku. Zabalené ve vlhkém hadříku a PE sáčku.

Na druhé straně mám problém s naštěpováním višně Královna Hortensie. Ať roubuji na jaře, očkuji v létě, rouby ani očka se neujmou. A to jsem přesvědčený, že štěpovat umím, s ostatními druhy problémy nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 21.4.2014 18:18

Višeň má většinou velmi tenké roční přírustky, proto bývá ujímavost tenkých roubů při jarním roubování problematická.Styčná plocha v místě spoje je malá, rouby po čase vyschnou.Je třeba vybrat vhodný, silný roub.Nejlepší zkušenost s naroubováním třešní mám anglickou kopulací v únoru, kdy je ještě vegetační klid.Doporučil bych u višně obdobný postup podle počasí zimní-únorový termín anglickou kopulací rouby nařezanými v prosinci, a vhodně uskladněnými.

Se srpnovým očkováním třešní mám taky velmi dobrou zkušenost.Višně jsem očkovat nezkusil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika