Bellamira - opylovače



Stránky: 1,  2,  3   
babinaR6 - (4) - 143.252 (?) 
4.11.2009 16:52, zobrazeno: 25904x

Poradí mi někdo, jaké má mirabelka Bellamira opylovače? Prodejce mi dokázal pouze říct, že je cizosprašná. Na zahradě máme několik slivoní, čačanskou, Jo-Jo aj. Bude to fungovat?  Děkuji za radu. babina R6

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 46.80 (?), 7.11.2009 0:11

Německá Bellamira je kříženec Nancyské mirabelky s Čačanskou lepoticí. Oba rodiče jsou považovány za samosprašné. Měla by pak být i Bellamira. Záleží jakou Čačanskou máte na ještě na zahradě. Pokud lepotici, tak i kdyby Bellamira byla cizosprašná, Lepotica to s ní zvládne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
babinaR6 - (4) - 143.252 (?), 7.11.2009 11:05

Děkuji za uklidnění, máme čačanskou lepotici i jiné. Mrzí mne, že stromky prodávají lidé, kteří ani nemají snahu si něco zjistit.  Zdravím, Babina R6

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 9.11.2012 20:28

oficiálně se udává, že je samosprašná, před měsícem jsem ji vysadil tak uvidíme jak to bude dále pokračovat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 9.11.2012 20:49

I když mi o samosprašnost až tak nejde, protože mám okolo mnoho peckovin s různou dobou nakvétání, takže to neřeším.Ano po obou rodičích je navíc samosprašná.Co naopak řeším, a dělám si obavu je, že je štěpována na St.julienu, tzn.,že bude při abnormální deklarované plodnosti, a nutnosti bezcitné probírky bez skrupulí potřebovat na stanovišti hoodně vody.Ano je na žilience, a je poctivě udělaná.Podnož má hodně tlustých, i tenkých, dlouhých kořenů, hustě poskládaných, takže doufám, že to bude stačit.Stromek je dobře rozvětvený hlavně v dolních partiích, což je hlavní.Zajímá mě, zda už někomu plodí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 9.11.2012 21:41

i ja ji mam na St.Julien - jeste, ze je doma na zahrade, na jiznim svahu v provozovnbe by asi neusoela, mate spatne zkusenosti se suchem na St.Jul.?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 11.11.2012 17:32

Špatné zkušenosti s žilienkou nemám, spíše naopak, je to dobrá podnož, která zvětšuje plody, méně roste, ale o trochu víc než slivoňové podnože, takže spokojenost.Jenže nevím jak se bude chovat v kombinaci s odrůdou Bellamíra, která přeplozuje, tudíš spotřebuje více vody.Navíc na suchém stanovišti může bez probírky trpět nedostatkem.Bude ji třeba občas poskytnout dodatečnou zálivku.Opravdu ještě nikdo nejedl plody?Pochlubte se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Liberda Zdenek - (29) - 175.130 (?), 11.11.2012 20:36

Dobrý večer. Na fotce /pořízená16. 9. 2010/ je první plod této odrůdy. Sázel jsem ji 5.4. 2010. Každé jaro hodně kvete, ale protože bydlím na horách skoro v 800m.n.m. dočkal jsem se zatím tohoto jednoho plodu. Stromek je velice pěkný až dekorativní. Přirůstá kolem těch 40 cm. V roce 2011 měla 22 květů. Letos kvetla jako o život, ale tři noci po sobě - 7 a bylo hotovo.  Sklízel jsem tento první plod asi 20.9., byl tuhé konzistence, dobře se rozpůlil a pecka šla dobře vyjmout. Chuť nedovedu přirovnat k nějaké odrůdě, protože zde zrají jenom obyčejné švestky. Myslím si, že při plné konzumní zralosti budou  plody tužší, osvěžující, sladké chuti. Budou o něco méně sladší než zdejší dozrávající švestky. Pohledově jsou plody opravdu krásné.  Zdeněk


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 16.11.2012 19:17

Proč by měly být méně sladší, než ostatní peckoviny?Když u této mirabelky píši, že by při úplném dozrání měla být chuť velmi sladká, až dezertní?Snad kvůli té vysoké (800m)nadmořské výšce.Taky mě zajímá, zda je Bellamíra lepší než Nancýská, nebo se na chuti podepsala, a v jaké míře šedivě mdlá Najbolja.Jaké jsou plusymínusy oproti Nancýské, když je tolik inzerována, nebo se jen musí vrátit hodně peněz, než pěstitelé opravdu zjístí co je zač.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 17.11.2012 11:16

Za sebe mohu říci, že Bellamira mi přijde lepší než Nancyská. Není sice tolik sladká, ale to v chuti nevadí, spíš naopak. Plody jsou větší, plodnost přinejmenším stejná. Velkou výhodu vidím v dlouhé sklizňové zralosti, dají se jíst ze stromu skutečně až několik týdnů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika