Amers



Stránky: 1,  2   
petringr - (1) - 182.2 (?) 
4.12.2011 12:53, zobrazeno: 23235x

Zdravím chtěl bych se zeptat máte někdo skušenosti s nově vyšlechtěnou pološvestkou amers na co je vhodna jestli na palení nebo konzervarenske zpracování děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.216 (?), 4.12.2011 16:51

Z publikace Pěstujeme slivoně.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 146.203 (?), 4.12.2011 16:56

Mám mladý stromček, takže ku kvalite slivovice sa nevyjadrím, ale chuťovo je Amerska skvelá, aj keď na slivkové gule asi nevhodná, lebo slivky sú veľkééé. Zaujímavé je, že nemám na nej vôbec červivé plody. U mňa má sklony dosť rýchlo prezrievať

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 13.9.2012 16:07

V tomto vlákně je kladné hodnocení jednoho pěstitele. Jinak se ohledně Amersu musíte obrátit na Davida. O Amersu něco psal, ale nebylo to, myslím, zrovna moc potěšující. Přesně už nevím, o co se jednalo. Mně ještě nerodil. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.140 (?), 18.9.2012 15:59

Zdravím,

Amersu, musím upřesnit, letos dávám chuťově trošku hůř než President. Vyhovuje mi tuhost dužniny, žlutá barva, velikost plodu a odlučitelnost. Chuť hodnotím jako průměrnou až dobrou. Vadí mi ale silná náchylnost na hnití plodů, jak začaly asi 3 týdny zpět zrát do plna, tak taky silně hnije. Kdo postříká, asi to bude lepší a může být spokojen, plodí hodně. List je zdravý, lesklý, podobný Valoru, ale delší.david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 19.9.2012 22:28

Tak tedy pouze průměrnou až dobrou chuť jsem u Amersu neočekával, Davide. Pokud si přečtete hodnocení z publikace, jejíž text jsem zde umístil, tak by to mělo být daleko větší "želízko v ohni" a o průměru se tam rozhodně nemluví. Takže říkáš, že na žádné kvalitní švestičky z naší zahrádky se do budoucna těšit nemáme?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 183.140 (?), 27.9.2012 18:40

No, hodnotím z polohy 260m, letos bych řekl že byl teplotně velice dobrý rok. Amers mne zaujal velikostí, barvou a plodností, konzistencí taky ale chutí ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 3.3.2013 14:32

Nevím, Rosťo. Jojo je pro mě velmi rozporuplná odrůda. Dá se ale říct, že jedinou její nevýhodou je nevyrovnaná kvalita plodů. O dalším kříženci Stanleye, odrůdě Amers tady v minulém roce nepsal nejlépe David, právě z důvodu nepříliš valné kvality jeho plodů. Papírově by to tak být nemělo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 3.3.2013 16:14

No jdu ted cestou pokusu a omylu a musim vyzkouset i ruzne druhy podnozi.Tady u nas ma par lidi Stanley a par zavirovanych pravych svestek.Delat tady nejakou osvetu nema smysl.Ti kteri se tomu venovali jsou na pravde bozi, takze namam ani moznost cerpat z mistnich zkusenosti.

Pokud bych sehnal Amers nebo jinou odrudu na pomalu rostouci podnozi a brzkym nastupem plodnosti, tak si reknu omyl a OK..vykopu a jdu do neceho jineho nebo taky je ok a jdu do toho.Pokud ji sezenu na myrobalanu a jeji plodnost nastoupi po peti letech, tak pet let drzet neco co nebude dobre je pro mne prepych.

Jedine polosvestky, ktere mi zatim plodi pravidelne a hojne jsou Lepotice.Pokud bych je hodnotil podle prvnich sezon, tak uz by byly pryc, ale dnes bych je nevymenil a sve misto u mne maji.

Pokud svestka nevyjde a neni chutove zrovna prijatelna na primy konzum, neznamena to, ze se nemuze hodit na suseni ci do kvasu.Viz Tophit... ma celkem vysokou cukernatost a pokud dosahne standartnich parametru, tak v kvasu se jeho nedostatky ztrati.Nekostoval jsem zrovna Tophit, ale Hagantu a ta zrovna v chuti nejak jeden rok nevynikala, tak sla do sudu a palenka byla dobra.Kdyz, ale  Haganta vychazela, tak na ni nebyl  narok.Vse se zpracovalo v kuchyni.Kvasu bylo myslim 50litru..mlady strom a nateklo necelych pet litru... bez pouziti cukru a tenkrat i kvasinek..coz bylo skoda.Ono pokud budeme mit pocasi, jak na jizni Morave a budeme pravidelne zavlazovat, tak pokud ma byt svestka dobra, tak dobra bude kazdym rokem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 184.146 (?), 1.9.2013 12:01

Zde máte něco o Amersu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika