Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Rovnako ako vsetky tie pripravky typu "MRAVČÍ BUFET" (ked si pozriete zlozenie, ucinna latka je tam spinosad, teda je to len predrazena verzia toho, co si spravite doma so spintorom). 

Podla podmienok v zahrade (najma ci hrozi prevrhnutie/konzumacia psom/mackou/detmi) vyuzijeme bud tekutu napln - cukrova voda (2 diely vody: 3 diely cukru  - viac cukru sa uz za beznych podmienok nerozpusti, uvedena koncentracia staci, aby to zhruba tyzden az dva neskvasilo), fruktozovy sirup, iny sirup co mame bezne doma, med (toho je ale skoda), rozne medove nahrazky z hyper-super (tie tak rychlo neskvasia ako cukrova voda)... ; alebo pouzijeme tuhu napln - nieco na sposob medovocukroveho cesta (včelári poznajú). Do náplne sa primieša Spintor - koncentrácia ako pri iných aplikáciách v návode, prípadne aj vyššia. S tou koncentráciou ešte experimentujem, ale veľmi vysoká podľa mňa nie je účelná, lebo zabije mravca skôr než sa dostane späť do mraveniska, a teda nie je šanca na likvidáciu kráľovnej. Návnady treba rozmiestniť tak, aby sa nedostali do kontaktu so zvieratami/ deťmi, aby do nich nepršalo a aby boli v tieni a chlade (spinosad je UV nestabilný - to je jeho výhoda aj nevýhoda - rýchlo sa rozkladá). Ja mám misky s návnadou vnútri takého malého domčeka z nasucho naukladaných klasických pálených tehál. Je to dosť ťažké na to, aby to pes/mačka nerozobrala a cez medzery medzi tehlami môžu chodiť mravce. Rovnako dobre asi poslúži aj prevrátený väčší hlinený kvetináč.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika