Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Já mám k pozdnímu řezu slivoní a peckovin obecně jiné důvody. Dřív jsem je paušálně řezal před květem nebo v květu. Častokrát mi ale úrodu slivoní, meruněk a broskví zničí pozdní jarní mrazíky (teoreticky i pilatka). Proto v posledních letech raději počkám až odkvetou, nasadí plůdky a řežu stromy až po zmrzlých, až je aspoň zhruba, ale zřetelně vidět, jaká bude úroda.  Smysl to má několikerý:
1. Nepřipravím včely o pastvu
 2. ponecháním hustší koruny snad částečně zabráním vniknutí mrazivého vzduch dovnitř stromu
3. V případě silnějšího postižení mrazem mohu řez omezit nebo se aspoň vyhnout uchráněným plůdkům. Význam to má především u broskvoní, kterým každoročně mnoho květů a plůdků po odkvětu zimou upadne.

  Jinak souhlasím, že řez v předjaří švestkám nijak zvlášť neubližuje, ostatně výchovný řez dělám v březnu současně s jádrovinami.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika