Výroba fosforečnanu železitého pro boj se slimáky



PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 1.44 (?)
29.5.2015 8:22

U nás je slimákov na mraky, takže každý večer sypem granulky. Už som to tu dakedy písal, že chodím po veľké balenie do Viedne, pretože cena prípravku v malom balení ktoré je u nás dostupné v obchodoch je príliš vysoká.

Minulý rok som kúpil Derrex v 20 kg balení za cca 80 Eur (Ferramolu sa vraj skončila registrácia). Takže 1 kg ma vyjde 4 Eurá + cena za dopravu, nech je to 7 Eur/kg. Pri mojej spotrebe 5 kg ročne na 100 m2 zeleninovej záhrady ma to vyjde ročne na 35 Eur, čo mi určite stojí za ochranu jahôd a zeleniny.

Peter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 165.33 (?), 28.5.2015 12:50
K čemu nějaké analytické přístroje? Proč zkoumat nějaká přídavná aromata v komerčních přípravcích? Vždyť ty mrchy žerou skoro vše. A po jakýchkoliv psích granulích i rybářských boilies jdou jako diví. Jde jen o to aby granule byly odolné vodě, aby na zahradě vydržely. A tomu vyhovuje i jen základní těsto pro boilies. Příchuti jsou druhořadé až zbytečné. I ta základní směs bez příchutí je pro ně dostatečně lákavá. Pro p. PP.: Znám rybáře kteří v panelákových kuchyních vyrábí boilies v řádech desítek kil ročně. A přitom si je můžou v bohatém nabízeném sortimentu pohodlně koupit... Takže to jde i v "domácích podmínkách", chce jen chtít. Na druhé straně chápu, že ubývá lidí které baví snažit si něco vyrobit sami - nemají na to čas, nevyplatí se jim to apod. Ale to snad není důvod tyto snahy v diskusích znevažovat. Rafael.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 28.5.2015 13:24

To je jeden pohled na věc. Ten druhý je, že na koleni v paneláku vyrobíte chemikálie, které chcete rozhodit po zahradě, jejíž produkty budete jíst vy, vaši potomci i mnozí ostatní. Co se mě týče, touto cestou bych nešel. Stejně tak si doma na koleni nebudu vyrábět aditivum do benzínu ani přípravek na úpravu pitné vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.33 (?), 28.5.2015 13:44
Fosforečnan železitý není žádná nebezpečná látka! Na rozdíl od těch co se v jiných komerčních přípravcích používají! A ten nosič, to těsto na boilies co doporučuji, už vůbec ne. Vajíčka, mouky... To jste nemyslel vážně, že? Rafael.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 28.5.2015 14:26

Myslel jsem to vážně, ale myslel jsem to obecně. Občas vidím, co si lidé umějí vylít na svůj pozemek - podle zaručených rad - s cílem ušetřit nebo zvýšit účinnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.33 (?), 28.5.2015 15:28
Taky si myslím něco podobného jak píšete Vy. Proto jsem jen, jak jsem založil to vlákno chtěl nastínil směr jak by to možná šlo, při dobrých sousedských vztazích, plošně ty hnusáky vyhubit. Ale je to utopie... Proto jsem neuváděl žádné konkrétní Rp. Nikoho jsem nechtěl k ničemu navádět. Kdo by chtěl, návodů by si našel na netu a i jinde dost. A kdo k tomu nemá schopnosti a možnosti aby to nezkoušel...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 28.5.2015 16:20

Bohužel, při výrobě v domácí laboratoři jsou výrobní náklady vyšší než když si koupíte komerční produkt. Je lepší uvažovat, jestli si nekoupit velké, profi-balení. Já mám pozemek citlivý na sodík, takže si nemohu dovolit ani o domácí výrobě se nezaručeným obsahem sodíku vůbec uvažovat. Druhá věc je atraktivnost pro slimáky, pokud účinnou látku nepozřou, je to pouze drahé fosforečnoželezité hnojivo (dražší než zálivka směsí fosforečnanu draselného se zelenou skalicí).

To se týká všech, kdo mají na záhonku více než 4%ní obsah jílovitých složek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.33 (?), 28.5.2015 16:41
To ať si přebere každý sám. Nekomentuji... Rafael.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 1.44 (?), 29.5.2015 8:22

U nás je slimákov na mraky, takže každý večer sypem granulky. Už som to tu dakedy písal, že chodím po veľké balenie do Viedne, pretože cena prípravku v malom balení ktoré je u nás dostupné v obchodoch je príliš vysoká.

Minulý rok som kúpil Derrex v 20 kg balení za cca 80 Eur (Ferramolu sa vraj skončila registrácia). Takže 1 kg ma vyjde 4 Eurá + cena za dopravu, nech je to 7 Eur/kg. Pri mojej spotrebe 5 kg ročne na 100 m2 zeleninovej záhrady ma to vyjde ročne na 35 Eur, čo mi určite stojí za ochranu jahôd a zeleniny.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 5.6.2015 13:23

Celé je to o té konkurenci. Jestliže v DE stojí 20 kg Derrexu s 3% obsahem 78,5 €, tak 15 kg Sluxxu (3% Neudorf) stojí 75,9€.

No a v ČR stojí 20 kg Sluxxu 5300,- až 5650,-. Ferramol má jen 1%

A ještě jsem nenašel fosforečnan železitý za 200,-/kg, to bych rád viděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.135 (?), 28.5.2015 19:39

Tak ještě jednou a naposledy, neb je to jak s oxidem chloričitým. Zaprvé zapomínáte, že slimák není kapr. Zadruhé uznávám, že účinnou látku by bylo - teoreticky - snadné vyrobit doma. A tím to končí. Ostatní jsem popsal v tiomto vlákně loni. K připomínce, že si nic nechceme dělat doma. Dělám si doma marmeládu, zavařuju okurky, čalamády, různá chutney, kompoty. Dělám paštiku, občas zpracuju půl čuníka na výrobky. Ale nedělám to furt a nedělám všechno. Dělám co mně baví.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika