Vtáctvo nebeské... či skôr pekelné



Stránky: 1,  2,  3,  4   
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?) 
29.6.2014 19:33, zobrazeno: 22708x

tento rok mi žiadne ovocie... tak som dúfal aspoň v paradajky... drozdi obrali všetky čerešne, čierne ríbezle, červené oďobávajú ešte nezrelé a púšťajú sa do paradajok... a chodia si obzerať sľubnú úrodu černíc... čo mi poradíteokrem textílie a vzduchovky? Podotýkam, že záhradu nemám pri dome, chodím tam 2x týždenne... Dcéra má luk, ale je začiatočníčka, trafí tak kartonovú krabicu 40x50 cm na 20 m... tá to nevytrhne... okrem toho ten lukk nevydáva žiadny hluk

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 178.38 (?), 29.6.2014 19:55

Dobrý den Peter. Tak jsme na tom stejněno Úroda mizerná - napršelo do květů, takže jsme měli asi 50ks třešní - tedy my ne, asi taky drozdi či špačci. Je tam po 10ks meruněk, broskví, hrušek a jablek... snad alespoň ochutnáme. Ryngle a švestky ani jeden nasazený plod. Tři velké obsypané muchovníky obrali během jednoho dne - před dozráním. Černý rybíz taktéž, i dva stromky josty. Červený jim tak neveze, dneska se mi povedlo ukořistit jim alespoň na buchtuindecisionPříští rok nakoupím ty sítě... takhle by to nešlonoKonvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 29.6.2014 20:14

Muchovník mi ožrali ešte zelený... a susede nezrelý egreš, kúpilasi odrodu bez tŕňov, to im polahodila   :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.95 (?), 29.6.2014 22:48

Když jsem na muchovníku letos poprvé uviděla kosáka, ověsila jsem keř starými CD jako vánoční stromeček, dokud nedozrál a neočesala jsem ho. Takže kosáci měli smůlu, nechala jsem jim jen pár bobulek nahoře na chuť.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kranex - (47) - 136.143 (?), 29.6.2014 23:54

ja som im v Blave na sidlisku vysadil, muchovnik,jostu, cerne ribizle, aroniu..nalievam vodu do misticky na kanalovom poklope, vsechna operena havet sa tam chodi mocit... a nist, ani bobuli nezobli, jako naschval... ale zato socialne slabe vrstvy sa uz zacali po tom obzerat(muchovnik)..prej ci to neni jedovate...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.95 (?), 30.6.2014 0:08

Tak na tyhle "ptáčky" by asi CD nezabrala...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 30.6.2014 1:04

Dobrý večer,

Angrešty, rybízi a kanadskou borůvku zatím máme, akorát třešně a višně už máme bohužel předčasně sklizené. Višně jsme nikdy ani v plné zralosti neochutnali.

Loni a jiné roky jsem úrodu třešní zachraňoval výstřely z brokovnice poplašnými náboji do vzduchu a startovací pistolí. Pár sklenic kompotů jsme zavařili, ale převážnou část sklidili špačci. Byly to pravidelné nálety cca 100 špačků. Polovina ulice mi děkovala za záchranu úrody a soused mi dokonce koupil startovací nábojky do pistole a druhý soused mi daroval krabičku ostrých nábojů do brokovnice po otci. Ostré náboje střílet v naší části obce nepřichází absolutně do úvahy, kvůli velké zalidněnosti. Na kachny se náboje hodily.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.178 (?), 30.6.2014 13:31

Sežrali tak sežrali.Ospoň nemusím obírat a zavařovat.Na zimu zas koupím 20kg.slunečnice aby neodletěli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 30.6.2014 14:05

V jahodách a drobném ovoci se to také řešilo. Někdo tam psal o tom, že dávali k tomu ovoci pamlsky pro kočky. Různě, bez přesného časového progamu. Dopadlo to tak, že kočky se průběžně chodily koukat, jestli nemají u keřů s ovocem nějaké dobroty a ptákům se tam přestalo líbit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 178.38 (?), 30.6.2014 14:36

Na zahradě mám svoje dvě kočky a ptáky k mé nelibosti loví celkem pravidelně... ale jim je to nějak šumákcheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika