Všechno je děravé



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 133.224 (?) 
31.7.2016 16:44, zobrazeno: 10186x

Na všech rostlinách na zahradě mám děravé listy. Není to okamžitá záležitost, ale něco je žere postupně od jara (začalo to ve skleníku na paprikách a lilcích) až do teď (vše venkovní, skleník ustal). Když jsem se pozorně podíval např. na rebarboru, nejsou všechny díry skrz nebo okousané kraje, ale někde je jen náznak žraní vespod listu, které není prožrané skrz.

Žádný podezřelý hmyz jsem nezaznamenal, mšice nejsou, žádné zbytky trusu, slimáci jsou eliminováni (navíc na stromy nelezou), žádné housenky, prostě vůbec netuším, co by to mohlo způsobovat. Měl jsem podezření na škvory, kterých je všude plno, ale ti ve skleníku zůstali hojně, ale žraní tam ustalo. Takže ani škvoři to nebudou.

Kdo máte podobnou zkušenost - co je to?

Topolovky
Topolovky
Třešeň
Třešeň
Asihabr
Asihabr
Mišpule
Mišpule
Jedlý kaštan
Jedlý kaštan
Meruňka
Meruňka
Švestka
Švestka
Čačanská
Čačanská
Ořech
Ořech
Papriky
Papriky
Bazalka
Bazalka
Jahody
Jahody
Rebarbora
Rebarbora
Fazole
Fazole
Lilek
Lilek
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 243.114 (?), 31.7.2016 18:20

Lalokonosec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 133.224 (?), 31.7.2016 18:42

Nee, tak velkýho brouka jsem nikdy nezahlídl, má se schovávat přes den podobně jako škvoři. Večer ani v noci jsem je také neviděl. Listy jsou většinou děravé, nikoli okousané zkraje. Taktéž od kořenů (od larev) mi žádné rostliny nehynou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 31.7.2016 20:39

Asi to jsou v mnoha uvedených případech housenky nočních motýlů. Nočních motýlů je u nás třikrát více než denních a jejich housenky nemusejí být tak drzé, aby žraly i ve dne. Uvážíte- li, že housenka zvětší svou velikost (hmotnost) za 6 týdnů 10000 krát, uvěříte, že může sežrat a ožrat mnoho lupení. Pět set housenek bource mi kdysi zcela sežralo denně listí z 20 kg větví. Dejte pod kritickou rostlinu bílý papír. Ráno tam najdete trus, pokud tam budou ožerky. Podle trusu (makro foto) poznám, jestli to je od housenek. Expert by poznal i detaily, jako druh housenky i živné rostliny.

Trus větších housenek
Trus větších housenek
Trus 2
Trus 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika