Včely na malinách



jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 206.182 (?)
1.8.2016 17:27

Včely když nemají v teritoriu pastvu, vrhají se na ovoce. Osobně jsem zažil třešňový med. Byl dehtové barvy a docela hnusný.  Letos mi hospodaří na Malvazince a broskvích. Plody Malvazinky jsou téměř k nepotřebě, protože stačí malé napíchnutí a bují monilióza a broskve jsou z poloviny na vyhození. Na broskvích mě nejvíce vadí, že jsou poškozovány a následně hnijí i plody naprosto nezralé.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 91.178 (?), 1.8.2016 15:13

Dobře napsané. Ke každé včele hlídače! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 1.8.2016 15:44

Už jsem si myslel, že jsem jediný, kdo vnímá příspěvek p. Rafaela jako hezky napsanou parodii na stěžovatele a odmítače všeho živého.  Naštěstí nejsem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.226 (?), 1.8.2016 16:37

...nekazte nam hru.

Ja by som sa obratil na Cinanov. Oni si vedia s vcelami poradit. V niektorych priemyselnych ale aj polnohospodarskych oblastiach Ciny uz vobec nie su. (A to je dlhsie ako uvadzal vo svojom vyroku Eistein!)

Alebo vsetko nafotit a vymahat od vcelara. Poctivo spocitat kolko vciel sa krmilo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 128.122 (?), 3.8.2016 18:33
Rafaeli, jsi velký šulda. Kam na takové ptákoviny chodíš?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 142.245 (?), 30.7.2016 20:05

Ano, s těmi motýly máte pravdu, těch tady taky lítá hejno a sosají na těch levandulích (hlavně babočky). Bojím se, že se to zvrhne, že z nich brzy vytlačí čmeláky a včely a ty se záhy vrhnou na dozrávající švestky. angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.144 (?), 30.7.2016 22:10

Mám pár keřů motýlokvětú (Komule Davidova) - na slunci, i v polostínu. Motýli je preferují, levanduli dávají pokoj. I když by to asi nevadilo, mám jich přes 50 :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 30.7.2016 21:02

Vy jste vážně viděli jablko ohryzané motýlem (imágem)? Nebo jen housenkou obaleče?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 142.245 (?), 30.7.2016 18:32

Vidíte, a u nás jsou včelami obsypané levandule a jetel, a hned vedle malin, jablk ani švestek si ani nevšimnou. Moc se tomu nechce věřit, na nahnilém padaném ovoci jsem včely nevídal, spíš hejna vos.

A jediný, co mi žere ovoce, jsou sršně, a jdou pouze po jablkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.23 (?), 30.7.2016 22:21

No mně sousedovy včeličky okusují společně s vosami (ale včel je tam víc) vedle malin rostoucí dozrávající Oulinskou. Jestli mi tam něco nechají, nevím, zatím jsou všechny žloutnoucí plody naďobané blush...       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 206.182 (?), 1.8.2016 17:27

Včely když nemají v teritoriu pastvu, vrhají se na ovoce. Osobně jsem zažil třešňový med. Byl dehtové barvy a docela hnusný.  Letos mi hospodaří na Malvazince a broskvích. Plody Malvazinky jsou téměř k nepotřebě, protože stačí malé napíchnutí a bují monilióza a broskve jsou z poloviny na vyhození. Na broskvích mě nejvíce vadí, že jsou poškozovány a následně hnijí i plody naprosto nezralé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika