Špačci - skorce



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?)
26.10.2016 9:31

Ano, ten pán to napsal skvěle. U Mělníka jsou ty vinice za městem, takže můžou vesele "spustit palbu" a nikomu to nevadí. Typoval bych, že jim to funguje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.135 (?), 26.10.2016 8:44

Ale je dost rozdíl pokud špačci sežerou úrodu někomu z několika keříků

Z hlediska vyššího principu mravního v tom žádný rozdíl není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 26.10.2016 9:31

Ano, ten pán to napsal skvěle. U Mělníka jsou ty vinice za městem, takže můžou vesele "spustit palbu" a nikomu to nevadí. Typoval bych, že jim to funguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 27.10.2016 23:24

Propanbutanové a elektronické kanony, nelze v obci požít. Totéž platí o drakovi v podobě dravce, protože bóra, bríza a marin u nás nedují a draka bych déle vyprošťoval z korun stromů, než on by létal. Po krátké době špači tento trik, stejně prokouknou. Je třeba si uvědomit, že hejno, těch uřvaných ptáků, kteří jen škodí, způsobující téměř zatmění slunce, dokáže zbavit osmi až desetimetrovou třešeň, plodů během tří, až pěti minut. Samozřejmě je po jejich návštěvě na zemi rudo. A teď pane Rafaeli, co s tím naklovnutým, po zemi pováleným ovocem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.142 (?), 28.10.2016 0:39

Já nejsem odborník na ochranu vinic a ovocných výsadeb proti špačkům...
*
Jen jsem napsal svou zkušenost s "hladovými", ale úrodnými roky kdy mi ptactvo sežralo veškerou úrodu bobulovin a višní. Nejen špačci,  ale i snad veškeré možné ptactvo se na tom podílelo.
Po sadu volně pobíhal malý polodivoký s loveckými pudy psík, byla tam spousta koček, nainstaloval jsem nejrůznější plašiče a nefungovalo nic. Vůbec NIC!
Jen ty akustické rázy od bouchacích kuliček ta hejna na krátkou dobu zahnaly.
Psal jsem o své zkušenosti, co mi fungovalo, nic víc...
*
A teď pane Rafaeli, co s tím naklovnutým, po zemi pováleným ovocem

Takový stav jsem nezažil, bylo mi tehdy odneseno a sežráno vše. Maximálně někde zůstaly skvrny od barevných šťáv, pecky a semena.
Ale pokud by se stalo a naklované ovoce z vyšších kmenných tvarů zůstalo ležet pod stromy použil bych ho na původní účel - sirupy, mošty, vína, likéry atd.
Spíš bych byl těm ptákům vděčný, že nemusím lézt po žebřících, že mi to "setřepali" a to co sežrali, že si "odpracovali"...
*
P.S. to znám jen z vyprávění jak můj dědeček měl v koruně třešně zavěšen zvon a špagát od něj natažen do kuchyně odkud na ni bylo vidět...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.51 (?), 22.2.2017 17:16
Škorce (špačci) - obávaní nepriatelia najmä vinohradníkov, ale aj ovocinárov všeobecne. Prikladám polemický článok na túto tému, dúfam že to bude čitateľné. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 23.1 (?), 24.2.2017 18:16
Tvrdím a tvrdit budu - je nutné zakročit proti špačkům a jejich ochráncům, tak jak se to dělá v případě jiných škůdců.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 229.53 (?), 24.2.2017 18:30

Když tak nad tím v obecné rovině přemýšlím tak nevím kdo je pro poškozované nebezpečnější?
Samotní škůdci nebo jejích ochránci?

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika