Špačci - skorce



jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 14.201 (?)
24.10.2016 5:14

susedia by sa určite nepotešili keby som robil neustály rachot! také rady si strčte vieš kamno

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 186.34 (?), 24.10.2016 2:33

Nevím, jak si zvykají na rázové vlny, ale vím, že je to neodradí!! Hlad je hlad. A nějaké pšoukání, neni řešením stavu.


Jak to víte? Jste komerční pěstitel který je na úrodě existenčně závislý nebo jste jen na zahradě tleskal dlaněmi?
*
Zažil jsem jeden rok zvlášť masivní atak ptactva na bohatou úrodu rozsáhlého sadu bobulovin a višní a fungovalo to.
Jenže nepomohlo to, protože nebylo v mých silách házet z okna na zahradu bouchací kuličky, komerční petardy tehdy nebyly, čtrnáct dní v cca půlhodinových intervalech.
Ale jak jsem byl přítomen, tak to fungovalo perfektně...
A taky výbušnost acetylenu ve vhodném poměru se vzduchem bych k nějakému "pšouku" rozhodně nepřirovnával.
*
Ale je to jen taková perlička, zajímavost, pro zahradkaře v obydlených oblastech samozřejmě nepoužitelná.
Ale pro jiné asi jedna z mála, nebo i jediná možnost záchrany úrody..

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 24.10.2016 10:57

Je třeba přijít s něčím novějším. Já vidím jediný způsob záchrany úrody na zahrádce, jen v razantním snížení počtu škůdců. K odstranění červivosti se také použivá jen to jediné co zabere. To je totální likvidace obaleče chemií. Ten špaček je v podstatě totéž, né-li ještě horší. Červivé jabko můžu vykrát. Sražené jabko z jabloně několika údery zobáku, poválené po zemi a napadnuté hnilobou, je jen na kompost. Pamatuji si z doby svého dětství, že se na stromy v zahradách věšely budky pro špačky, tehdy měli přirozené živé potravy dostatek a nebyly jich v žádném případě obrovská hejna, jako dnes, která způsobují zatmění slunce, při jejich přesunech. Aby jsme měli něco ze svých „sádků“, tak se na špačka můsí jít stejným způsobem, jako na obaleče. Za vhodné bxch považoval, seznámit zahrádkářskou veřejnost se způsoby ochrany ovoce u velkopěstitelů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 14.201 (?), 24.10.2016 5:14

susedia by sa určite nepotešili keby som robil neustály rachot! také rady si strčte vieš kamno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.18 (?), 24.10.2016 15:21

Proč taková reakce? Pokud se vám rada nehodí, prostě se podle ní neřiďte. Může se stát,  až budete chtět poradit příště, že budete poslán - viete kam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.46 (?), 24.10.2016 19:42

Petře z Pardubic, jak víte co dělají u Mělníka??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 24.10.2016 20:11

smiley Copak se Vám nezdá? Slyšel jsem to na vlastní uši, když jsem tam tudy šel. Před dvěma lety. Ovšem s těmi špačky to moc velká sranda není. Vytáčeli mě docela hodně. Je možné, že tady v září už nic nedopěstuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.54 (?), 25.10.2016 23:06

Copak se Vám nezdá? Slyšel jsem to na vlastní uši...
*
Celkem jsem se divil, že na francouzských vinařských a ovocnářských webech a nabídkách prodejců nebyly nabídky a sortiment plašičů větší než u nás. Ale třeba jsem špatně pátral...
Jen namátkou jeden obrázek od našeho prodejce.
(Ten dravec nevím jak funguje, pokud je to statická maketa tak asi ne...
Francouzi je mají ve formě poletavajícich "draků").

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.54 (?), 25.10.2016 23:11

Obrázek:

Plašiče ptactva
Plašiče ptactva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 26.10.2016 0:35

Stejně jako ve "stanici nelze", tak nelze ani v městské zástavbě plašit obyvatele kraválem z plašičů. frownHodila by se jedině ta maketa dravce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.54 (?), 26.10.2016 1:20

Já vím, taky jsem to i tak psal...
*
Ale je dost rozdíl pokud špačci sežerou úrodu někomu z několika keříků nebo stromků v zahrádce ve městě, novodobé satelitní výstavbě nebo někomu kdo má velké výsadby, má v ní nějaké investice nebo dokonce je na ni existenčně závislý.
A o tom jsem psal, tak jsem to i myslel.
*     
Velmi pěkně ten stav popsal host xxx.xxx.19.131 výše, - chrání se kdejaké invazivní a škodlivé přemnožené sfinstvo a práce lidí se dohenestuje a staví se dokonce nad nějaký "vyšší zájem"

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika