Slimáci? Vím jak na ně



host - 105.132 (?)
8.2.2016 11:53

to s tou uslachtilou krvou slimakov to asi nie... to by musela byt modrawink Pustate do toho elektriku, slimak je dobry vodic... tak to koroduje

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 12.7.2009 23:14

Před 2 roky jsem dal na web malý nápad jak likvidovat slimáky pomocí napichování na prodlouženou dlouhou jehlu.V té době jsme jich sbírali kolem tisícovky.Za tu dobu jsme zlikvidovali jejich zimoviště a zaměřili se na místa, kde jsou.Byla to úmorná práce 2 x za den od jara do podzimu, ale vyplatila se.V letošním roce jsem zhotovil 15 pastí, které se skutečně osvědčili, protože se do nich chytnou i ty nejmenší slimáci.Máme je rozmístněny po zahradě a už nechodíme my za slimáky, ale slimáci chodí k nám.Návnada je složena z granule Feramol a trochu piva.Záleží na počasí jak dlouho návnada vydrží.Je to 3 až 5 dnů.V současné době už dáváme návnadu každý druhý týden, protože už není co chytat.Přikládám několik fotek.Náklady na zhotovení pastí do 100-Kč.Jedná se o misky pod květináče.

Bodce
Bodce
Past na slimáky
Past na slimáky
Rozložená past
Rozložená past
Úlovek
Úlovek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.186 (?), 21.6.2015 22:19
Také možná budu opakovat objevené, možná ne. Sousedka mi poradila jar. Slimáka bych nepropíchla ani za nic. Kyblík s jarovou vodou, lopatička a je okamžitě tuhý. Použila jsem i jiné značky prostředků na nádobí, všechny fungují spolehlivě. Má zde někdo zkušenosti s hlisticemi?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.120 (?), 21.6.2015 22:31

Z hlísticemi zkušenost nemám, zato mám tu nejlepší zkušenost s Indickými běžci.Moc šikovné kachny, nic neponičí a na zahradě nemám jediného slimáka.A to jsem jich měla spoustu.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 249.250 (?), 7.2.2016 15:50

Není to z mé hlavy, ale kdesi jsem to četl.Stačí okolo záhonu položit prkna natlouct řebíčky asi 1cm vedle sebe a na ně drátek kolem dokola záhonu. Jako napaječ připojit 9V baterii ta vydrží celý rok.Ani jeden slimák nepřeleze dva drátky s napětím 9V. Co vy na to???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Tom  - (34) - 131.176 (?), 7.2.2016 21:24

Já mám kolem záhonu střešní lať, celkem asi 50 m délky, a na ní dva dráty, napájené starou autobaterií (cca 10 V). Slimáky to odpuďí (velké) či zabije (malé), takže to funguje dokonale.

Problém ale je, že slimáčí "krev" je velmi agresivní, protože obsahuje ionty ušlechtilejšího kovu, než je železo - měďi, takže při průchodu proudu dráty korodují, včetně nerezových (finské ohrasníkové pásky se zapletenými drátky z nerezové oceli se do týdne v místě, kde byl slimák zelektrolyzován, doslova rozpustily). Takže by to chtělo ještě trochu poladit. Zvažuju silnější nerezový drát či měděný. Měděný by byl ideální, ale nevím, co se stane, pokryje-li se měděnkou. Anebo zlatý smiley...

Nějaké další zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kubiss - (6) - 144.241 (?), 8.2.2016 10:29

Dělám to podobně. Používám měděné 2,5mm2 dráty, ty ale také v místě styku se slimákem korodují... Je potřeba je vždy před sezonou vyměnit. Odměnou je ale záhon naprosto bez slimáků (stačí jen občas usmrcené slimáky odstranit z drátů) v okruhu mám zapojenou LED kontrolku signalizující přerušení vodičů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
miljan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 143.108 (?), 8.2.2016 11:50

Nejlepší bude asi ten zlatý. To se vyplatí.  crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.135 (?), 8.2.2016 14:44

Nejlepší bude asi ten zlatý. To se vyplatí.

Když vezmu ceny moluskocidů, tak se to omotání záhonu zlatým drátkem skoro vyplatí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 8.2.2016 15:52

kdyby jste viděli ty fešaky kachničky indický bežce cely den při práci to je parada ted na ně pomalu leze jaro tak se předvadějí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 105.132 (?), 8.2.2016 11:53

to s tou uslachtilou krvou slimakov to asi nie... to by musela byt modrawink Pustate do toho elektriku, slimak je dobry vodic... tak to koroduje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika