Slimaci oziraji vsechno listi na vysazenych ovocnych stromech



Stránky: 1,  2   
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?) 
21.5.2015 22:22, zobrazeno: 6097x

Dokud bylo sucho, bal jsem se ze na podzim presazene stromky nepreckaji ovsem po desti nastal jiny problem. Spanelaci lezou po kmincich nahoru a basti listy, jeden stromek uz kompletne defoliovali.

Copak lze umistit na kminek, aby neprolezli?

Muze jeste ompletne oslisteny stromek jeste obrazit?

JInak pod nekterymi stromy je vrstva lonskeho mulce vzhledu sena, trava jim neprorusta, kolem jinych roste normalne trava. Nevim zda toto muze hrat roli a lepe mulc odstranit. Puda je tezka jilovita.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.7 (?), 21.5.2015 22:28

Nasypala bych kolem kmínku lógr z kávy nebo (to mám odzkoušené u jiřin) ostříhané psí chlupy. Ne, že by tu překážku nezdolali, ale raději lezou jinam, kde se jim nic nelepí na sliz...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
giovanim - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 47.218 (?), 21.5.2015 22:58
mozno smirglovy papier na kmen upevnit, upevnit lepiacou paskou, alebo ich zbierat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ruben - (24) - 232.242 (?), 22.5.2015 6:46
Zkuste kmínek omotat odizolovaným měděným drátem, ne takovým tím lakovaným na trafa a tak, ale elektrikářským, třeba to pomůže, někde tady na foru řešili měděné plechy kolem záhonu, že to slimák nepřeleze, tak by to mohlo fungovat i takhle, prostě jim vadí ta měď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 22.5.2015 6:52

Mulč buď zapravit do půdy, nebo fofrem odhrábnout-schovka a krmení pro slimoše jedna báseňcheeky! S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 22.5.2015 8:04

Desimo, Mesurol, Vanisch..., žádné bionesmysly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 39.35 (?), 22.5.2015 9:14

Naskočil jsem na reklamu a zakoupil Slimex (granule odolné dešti). Za 3 dny není po slimácích ani památky (uloveno asi 15 ks). Netvrdím. že mám vyhráno, jenom přidávám zkušenost. Sypal jsem do jejich vylézacích rajónů.  I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 22.5.2015 12:23

Cetl jsem, ze mulc v kombinaci s jilovitou pudou vyskyt plzu zvysuje. Pouzity mulc je tam od podzimu z travy ktera byla polozaschla uz pred kosenim, ted je zcela vyluhovany. Pochybuju, ze by jim chutnal, ale jako schovka by fungovat mohl.(pres zimu mel za ukol izolovat pudu s koreny od mrazu)

Smirkovy papir mi neprijde dostatecny, zejmena za deste. Asi zkusim vytvorit na kminkach zabrany ze dna pet lahvi: vystrihnout kruh uprostred a prilepit paskou ke kmeni. Pet lahve jsem zkousel jako zabrany na rostlinkach s rozstrihanymi hornimi kraji zohybanymi ven. V teto forme pres nej patrne neprolezou velci slimaci, ale pro mrnouse to neni prekazka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 22.5.2015 12:26

Zajimave, je treba hodne zavitu anebo med natolik odpuzuje ze i jeden odradi?
Onehda jsem to zkousel kolem kelimku a prolezli. Ovsem slo o ten dratek na trafa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kubiss - (6) - 144.241 (?), 22.5.2015 12:48

Měď bohužel nefunguje (vyzkoušeno), navíc drátek z trafa je lakovaný, takže ten neučínkuje 100%. Měď funguje pouze pokud na ní přivedete napětí (např. za autobaterie, ale postačí i obyč. 9V baterie)- takovýto "mini ohradník" používám a slimáci nemají šanci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika