Slimáci



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?)
18.10.2016 8:44

To mi řekněte, proč chcete provádět pokusy na základě "jedna paní povídala", a nezvolíte 100% řešení, jako je třeba Slimax a podobné přípravky? Snažíte se pár korun ušetřit? Vsadím se, že jich nemáte tolik jak já (během roku jich budou tisíce zlikvidovaných), přesto na to padne přibližně jedno balení Slimaxu za 160,-...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  51,  52,  53,  54,  55   
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 249.198 (?), 27.4.2016 22:37

Jak se liší "humánnost" usmrcení přeseknutím rýčem a uškvaření proudem? Resp. proč vůbec řešíte nějakou humánnost ve vztahu k plžům? Svět se vážně zbláznil... Nicméně vychází mi to nastejno, resp. přeseknutí je rychlejší, spolehlivé a zdarma.

Ale celé toto je stejně k ničemu - už jsem psal, že jsem zkusil sběr slimáků, několik večerů po sobě jsem nasbíral vždy po 2 kg, a úroda se nijak nezmenšovala. Takže likvidace toho, co vidíte, k ničemu nevede. Likvidace musí být automatická. Jestli vám tolik vadí chemie, tak si ji klidně můžete dát na misky - slimáci se nalákají na ně a pak to můžete celé vyhodit i s mrtvolkami bez vlivu na půdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 25.69 (?), 28.4.2016 22:14

Stále praktikuji pivní návnady a ty fungují. A dokonce si myslím, že je to pěkná smrt a hlavně z vlastního rozhodnutí.

 Jen si myslím, že umírání přeseknutím trvá podstatně déle než elektrický šok. Asi jsem příliš velký cíťa.

Sběr se mi také neosvědčil, neb zahrádka má 1,3 ha a kolem jsou neudržované ruderální plochy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Liki12 - (37) - 60.183 (?), 29.4.2016 19:43

Já osobně se aplikace piva trochu bojím, sousedi mají neudržovaný travnatý pozemek a nerad bych slimáky od nich přilákal k nám. Na co ale nedám dopustit je káva, hezky obsypu kroužek kolem sazeničky a slimáci tohle zaručeně nepřekonají. Jediný problém je cena, ale myslím, že to pořád vychází levněji než kupovat nějakou chemii (1kg asi 90kč). Navíc to je i skvělé hnojivo. Slimáky chodím pro jistotu každý večer i ráno sbírat, ale ne moc účinně. Chytnu je a odhodím co nejdál, zřejmě se po chvilce vrátí, ale já jsem moc velká citovka, abych je zabíjel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 76.13 (?), 17.9.2016 23:46

Káva Standart za 84 Kč/kg z Kauflandu nefunguje, papriky i okurky byly do rána pryč. Do piva tvrdím, že slimáci skáčou šipky s rozběhem, neb od večera do rána je jich v misce od masa cca 30 a všichni ač utopení vypadají spokojeně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.205 (?), 18.10.2016 1:24
Nekdo tu psal o pouziti ovesnych vlocek - ze slimakum chutnaji a pak se z nich nafouknou... Mate nejake zkusenosti?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 18.10.2016 8:44

To mi řekněte, proč chcete provádět pokusy na základě "jedna paní povídala", a nezvolíte 100% řešení, jako je třeba Slimax a podobné přípravky? Snažíte se pár korun ušetřit? Vsadím se, že jich nemáte tolik jak já (během roku jich budou tisíce zlikvidovaných), přesto na to padne přibližně jedno balení Slimaxu za 160,-...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.142 (?), 18.10.2016 9:36

Musím vám dát za pravdu. Několik let jsem se snažila hubit slimáky pomocí pivních pastí, aby měli bezbolestnou smrt. Bylo to však málo účinné, lezlo to hodně do peněz (několik tisíc Kč za rok), natahala jsem se s flaškami piva ze supermarketu jak osel a kromě toho se v pastích topily i malé žabky. Letos jsem se namíchla a posypala zahradu Slimaxem, a je pokoj. Ještě předtím jsem dala krabičku očichat psovi, abych měla jistotu, že Slimax nebude konzumovat (znechuceně se na něj šklebil). Také jsem zakoupila Ferramol, který by na rozdíl od Slimaxu neměl vadit ostatním živočichům, a chci ho vyzkoušet příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 18.10.2016 17:07

my zas mame kachničky indického běžce a slymáci vymizely

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 18.10.2016 8:48

Ano, fugujou, ale smíchané s drceným tuhým lihem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.71 (?), 18.10.2016 8:52

A ten tuhý líh se prodává pod názvem Slimax (Vanish, atd...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  51,  52,  53,  54,  55   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika