Slimáci



host - 130.72 (?)
7.8.2014 21:39

Ja ich tiez striham. Vzdy vecer vyjdem von s noznickami a a prestrihavam. NIekedy aj 20 slimakov... Skusali sme uz granulky, ale oni to pozrali, skapali a prisli dalsi... Noznice su naj kamos :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 6.8.2014 14:17

Nevím, jestli už tato metoda likvidace španělských plzáků tady nebyla probírána, ale protože diskuse na téma likvidace slimáků je hóóódně dlouhá a nemám čas ji celou pročítat a kontrolovat, tak nevím, jestli teď náhodou nepřináším dříví do lesa. Takže: Dosud jsem slimáky po ránu sbíral do starého kbelíku, pak zalil horkou vodou a po vychladnutí umístil do kompostu. Zdálo se mi to celkem jednoduché a rychlé. Známá mi však nedávno poradila svou, prý ještě lepší metodu : "Já je stříhám nůžkama". Čili přešmiknout každého po zemi lezoucího slimáka obyčejnými kancelářskými nůžkami. Napřed se mi to zdálo takové primitivně přiblblé, ale nedalo mi to, překonal počáteční nedůvěru a vyzkoušel to. Měním názor, je to mnohem rychlejší a jednodušší, prostě geniální.

Jo, jinak se blíží doba, kdy začnou klást vajíčka (cca od poloviny srpna), takže právě nyní by měl být odlov intenzivní, aby se eliminovala populace příštího roku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 31.1.2011 8:26

Tak já je sbírám a pak solím v kýbli. Představa, že každý den přesekám nebo přestříhám třeba i 150 slimáků a oni se mi pak válejí v trávě a my v tom šlapeme... No tak to by se mi nelíbilo. Chemii nemůžeme mít kvůli hafanům a také kvůli velikosti zahrady, protože to bych se nedoplatila. Částečně jsem jejich "odpuzování" na trvalkových záhonech vyřešila bylinkami, protože některé je opravdu odpuzují. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.242 (?), 31.1.2011 9:45

Paní Marcelo, podělte se, prosím, které bylinky odpuzují slimejše. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 31.1.2011 12:03

Dobrý den paní Eleno, tak jestli odpuzují o tom by se dalo určitě polemizovat, ale měla jsem pocit, že tam, kde mám tymián, oregano, mateřídoušku, rozmarýn, tak tam že potvůrky nelezou a tím pádem jsou ochráněné i okolní rostlinky. Šalvěj už trošku baštili, ale moc jim také nejela. Levandule, tak ta ožraná nebyla, ale nějaké jsem tam ulovila. Jinak mi ožrali i canny skoro ve dvoumětrové výšce, měla jsem ty ohromné krásné listy místy děravé jak řešeto! Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.242 (?), 31.1.2011 12:51

Paní Marcelo, díky. Povšimla jsem si, že do bylinkového záhonu se jim moc nechce, ale nenapadlo mne nastrkat bylinky mezi kytky. A to já mám smíšené kultury moc ráda. Měsíčky a aksamitníky rostou téměř všude. Jeden rok díky samovýsevu rostly u nás rajčata(ty jsem sázela) ve velkém záhonu různobarevných aksamitníků a moc se jim tam líbilo, dokonce letní jiřinky míváme i v kapustách a kedlubnách. Zkusím tedy majoránku a květníky s rozmarýnem (už abych začala řízkovat). Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 108.254 (?), 31.1.2011 16:01

Nechci kazit Vaše nadšení, ale v bylinkovém záhoně (tymián, majoránka, oregáno,saturejka, libeček,rozmarýn) bylo slimáků více než dost, hlavně tymián jim chutnal!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.173 (?), 31.1.2011 18:59

Mám stejný poznatek, nacházel jsem jich tam desítky, jen nevím, zda se tam nešli jen schovat přes den, do tmavého hustého a vlhkého prostředí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 31.1.2011 22:39

Zeleninku nepěstuji, to jsem všem doma odmítla, protože to bych už opravdu nestíhala. Ale na té si asi slimejšové pěkně pošmáknou. Já si myslím, že jdou skoro na všechno. Ale mám také moc ráda v záhonech všehochuť, tak jsem tam nastrkala i bylinky. Letos jich vysízím víc a uvidím co to udělá. Každý rok se počet slimáků mění, vloni jsem oproti jiným rokům byla docela ušetřená. Daleko nejvíc jich bylo až v srpnu. Už se také těším až se začnu rýpat v zemi. Teď jen koukám při ranní kávě z okna na lehce zasněženou zahradu a pozoruji spoustu ptáčků, veverky, bažanty a také je to krásné. A přitom už vytahuji ze země cibulky, které jsem na podzim zasázela. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.228 (?), 6.8.2014 15:11

Právě před minutou jsem si připsala n aseznam nákupů obyčejné nůžky, jelikož ty moje "slimáčí" se mi rozbily. Stříhání porvádím už asi tři roky, poté, co jsem vystřídala řadu jiných metod. Dělám to ale večer, výhodu vidím v tom, že další noční vlny příchozích slimáků se zastaví na mrtvolách, sežerou je a o to míň spotřebují mé zeleniny. Ale co se týče nějakého likvidačního efektu na populaci, tak tam si žádné naděje nedělám. Sousedím s přírodou a jsou jich tady snad miliony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.72 (?), 7.8.2014 21:39

Ja ich tiez striham. Vzdy vecer vyjdem von s noznickami a a prestrihavam. NIekedy aj 20 slimakov... Skusali sme uz granulky, ale oni to pozrali, skapali a prisli dalsi... Noznice su naj kamos :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika