Slimáci



host - 2.42 (?)
23.7.2011 12:00
obycejny pivo do misky!!! uvidite vysledek uz druhej den!!!
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
      
host - 153.218 (?), 28.7.2009 11:26
Tak jsem to tu pročetl a napadlo mě toto: Udělám měděnou, případně plechovou ohrádku a pustím do toho z ohradníku proud. Podle mě, budou mít po legraci. Co vy na to? Adam
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.42 (?), 23.7.2011 12:00
obycejny pivo do misky!!! uvidite vysledek uz druhej den!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 218.48 (?), 23.7.2011 18:56
Nic neuvidite! Taky jsem tady cetl, ze pivo do melouna. I kdyz to nejim, koupil jsem peknej, odrizl zralou cepici, vydlabal a vlil Branik. Ulozil do jamky aby se nenamahali. Prisli se nachlastat a rano tam byl uz jej jeden, zrejme notorda:)!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.143 (?), 1.7.2013 11:14

Dobry den, poradil by mi nekdo, jak zabranit pozirani Afrikanu (Aksamitniku)? Slimaci je poziraji jak v zahonech, tak v kvetinacich. Travnik sekame nakratko, stejne jsou Afrikani uplne bez listku, jen pahylky - a to jsou i v suche mulcovaci kure - i presto se na ne slimaci dostanou. Existuji nejake granule? Uz jsem zkousela pripravek v miskach, ale po desti jiz nema ucinek. Dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 1.7.2013 11:30

Afrikány jsou pro slimáky obzvlášť lákavé krmivo. Granule sice jsou, ale jestli máte afrikánů hodně, stejně je neuchráníte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 119.226 (?), 15.5.2006 11:25
Zkuste paraziticke hlistice, mam velmi dobrou zkusenost. http://www.biocont.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 200.11 (?), 10.9.2010 7:52

neutracejte za hlistice... zbytecne... na spanelaky skoro nepusobi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.207 (?), 15.5.2006 20:44
Předem musím říct, že jsem milovníkem zvířat, nedokážu zašlápnout mravenečka, mouchu  raději vyženu. Slimák ale není zvířátko, to je bestie. Preferuji rady předchozích,  likvidovat místa jejich množení, odstraňovat vysokou trávu, kontrolovat a sbírat pod keři, ježek je dobrý kamarád. Moc jim pomohlo, že to bylo neobývané, zlepšilo jim to podmínky k životu - spousta něčeho tlejícího, to mají moc rádi. Pokud jste ve "vlhké" oblasti a všechno selže (chemické přípravky v obchodech jsou finančně náročné a účinek většinou mizivý), pak jediné: kuchyňská sůl!  Pokud všechno selže, abyste si chemicky nezamořila pozemek, dejte kolem záhonů pruhy černé folie posypané  kuchyňskou solí. Ty potvůrky se na tom rozpustí a roztečou. Je to drastické, asi by nesouhlasili ochránci přírody, ale určitě v tomto případě nehrozí vymření druhu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.197 (?), 30.6.2006 13:43
Souhlasím, drastické to asi pro ochranáře je, ale týrání lidí je horší. Po vší dřině na zahradě, aby mě v době vegetace všechno sežrali slimáci, včetně květin je hrůza. U nás to bereme jako sport. Každý dostane misku s kuchyňskou solí a chodíme a solíme. Výsledek zaručený, hrůza času je sice pryč, ale můžete si vybrat. Buď sadit, nebo nesadit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 119.226 (?), 30.6.2006 15:55
Zkuste paraziticke hlistice, ja mam uz nekolik let klid. v podstate jsme letos nevidel ani jednoho.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika