Slimáci



host - 243.121 (?)
1.6.2014 1:22

Když to tady tak čtu, myslím, že nejlepší bude překážka. Zakládám novou zahradu. Zatím máme na dvoře planinu a podél plotu keře. Stejně jsou tady. Lezou každou noc v dost hojném počtu. Vedlejší pozemky jsou neudržované zarostlé a plné kamení. Takže ideální stanoviště pro slimáky. Pročítala jsem různá fóra týden a dospěla jsem k následujícímu rozhodnutí. Musím začít oddělením zahrady od okolních zamořených pozemků. Napdalo mi vykopat kolem plotu příkop tak na 2 lopaty široký. Do tohoto příkopu dát folii a okraje zaházet zeminou s výkopu pro zatížení. Do tohot příkopu bych vložila skelnou vatu a navrh sůl. Zítra chci pár slimáků položit na zkoušku na skelnou vatu a pozorovat, jak si poradí. Také mi jako alternativa napadlo koupit jeté lino. Nařezat ho na 40 cm široké pásy a ty položit podél plotu. Na toto lino nalepit smirkový papír voděodolný zrnitost 40 (nejhrubší). Na zahradu budu sipat Ferromol a samozřejmě pravidelně sbírat. Co na to říkáte? Myslíte, že by to mohlo pomoci? Díky za nápady.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 98.74 (?), 20.5.2009 20:47

S Ferramolem stejně špatné zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.153 (?), 26.6.2015 17:45

Včera jsem se sem podíval, co se limáky, konkrétně s plzákem španělským, kterýžto se zaměřuje na kulturní rostliny, v našem případě okurky, papriky, cukety a rajčata(!!)...

Dnes jsem nafotil výsledek po použití Slimaxu... dál není třeba komentáře, ani popisu

Plži po granulích
Plži po granulích
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 98.74 (?), 20.5.2009 20:39

Co je to ten Vanish??   dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.224 (?), 19.6.2010 10:19

prášek na praní-tekutý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.95 (?), 28.1.2011 16:52

Vanish jsou také jedovaté modré granule - pochoutka pro španělské plzáky.

Vanish
Vanish
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.201 (?), 29.1.2011 0:24

Vanisch nepoužívat prosím!!! Sice zničí slimáky ale zabijete tím i ostatní zvířata která přirozenou cestou ničí slimáky.nehledě na to že zahubíte i svá zvířata..umíraj pak v hrozných křečích (rozežírá jim to bnitřnosti za živa!!!) nejůčinější na slimáky jsou ježci a hlístice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.121 (?), 1.6.2014 1:22

Když to tady tak čtu, myslím, že nejlepší bude překážka. Zakládám novou zahradu. Zatím máme na dvoře planinu a podél plotu keře. Stejně jsou tady. Lezou každou noc v dost hojném počtu. Vedlejší pozemky jsou neudržované zarostlé a plné kamení. Takže ideální stanoviště pro slimáky. Pročítala jsem různá fóra týden a dospěla jsem k následujícímu rozhodnutí. Musím začít oddělením zahrady od okolních zamořených pozemků. Napdalo mi vykopat kolem plotu příkop tak na 2 lopaty široký. Do tohoto příkopu dát folii a okraje zaházet zeminou s výkopu pro zatížení. Do tohot příkopu bych vložila skelnou vatu a navrh sůl. Zítra chci pár slimáků položit na zkoušku na skelnou vatu a pozorovat, jak si poradí. Také mi jako alternativa napadlo koupit jeté lino. Nařezat ho na 40 cm široké pásy a ty položit podél plotu. Na toto lino nalepit smirkový papír voděodolný zrnitost 40 (nejhrubší). Na zahradu budu sipat Ferromol a samozřejmě pravidelně sbírat. Co na to říkáte? Myslíte, že by to mohlo pomoci? Díky za nápady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 1.6.2014 9:25

Nemyslím si, že by se zábrany daly dlouhodobě udržovat funkční. A myslím, že jsou i zbytečné. Stejnou službu vám udělá i pás granulí podél pozemku. Po co nejdůslednější likvidaci slimáků na ploše zahrady (trvá to tak 3 roky kvůli možnému opožděnému líhnutí vajíček) stačí pak jen udžovat tento kontrolní pás. Mám vypozorováno, že nejkritičtější místa po obvodu zahrady jsou v místech, kde mají sousedi za plotem kompost. Granule nesypu do trávy, ale na zamulčované plochy po obvodu zajrady (kůra, posekaná tráva - dávám ji pod thůje a slimáky obzvláště přitahuje). Z taktického hlediska je vhodnější na tento pás používat granule typu Vanisch, které umožňují identifikaci nástupu slimáků (neslyšel jsem o žádném věrohodně doloženém případu otravy domácího zvířete nebo ježka). Pak je možné posílit pás sypáním Ferromolu. Na obvod plochy cca 1600 m2 obvykle vystačím s jedním balením Vanische na rok, 500 g Ferromolu ppoužívám již několikátý rok.

Letos byla situace trochu náročnější, za posledních 14 dní jsem spotřeboval o 1 balení Vanische navíc, ale slimáci nepronikli. Uvnitř zahrady jsem musel zasáhnout jen proti přemnoženým malým pruhovaným budkařům, kteří mě dělali díry do Bohyšek a ožírali magnolie. Prvně jsem zaznamenal obrovské černé slimáky - 3 ks (délka snad 15 až 20 cm a průměr několik centimetrů). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.95 (?), 1.6.2014 11:46

Ta sůl se vám při dešti rozpustí a dostane do země. Šmirgl určitě přelezou, sice opatrně, ale přelezou. U nás za osadou TS opravovaly cestu, povrch posypali jemnou drtí o průměru tak 3-5mm, slimoušům se to moc nelíbí, hodně slizí, protože se jim to nalepuje a zatím tam zdolali max vzdálenost tak 30cm od okraje, ale až se to zanese prachem, tak to také fungovat nebude.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 20.239 (?), 13.7.2021 14:15

Na gumový pás dát lepidlo chemoprén a posypat křemičitým pískem. Pak část pásu zakopat a nechat nad trávou křemičitý písek. Pořežou se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika