skvoři



mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 93.100 (?) 
26.6.2008 22:56, zobrazeno: 11201x

zdravím, prosím někoho zda nemá zkušenosti s ničením škvorů... jak je lze nejrychleji zničit... miluje jiřiny a lilky... díky moc

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 26.6.2008 23:29

Na internetu jsem našla, jak vyrobit lapače na škvory:

Lapače škvorů - Přemnožení škvoři často poškozují rostliny jiřinek. Snadno je polapíme do doma připravených pastí, pro jejichž přípravu použijeme květináč o průměru asi 10 cm, který nasadíme dnem vzhůru na kůl sloužící jiřinkám jako opora. Otvor ve dně zalepíme tmelem, květináč vycpeme dřevitou vlnou nebo hoblinami a zakryjeme jemnou síťkou. Každé ráno pasti zkontrolujeme, škvory vysypeme a přemístíme. Škvor patří mezi užitečný hmyz, hubí mšice a jiné hmyzí škůdce.

Jinde zase radí dát k popínavkám vlhké noviny a každý podvečer je sebrat a spálit.  Škvory naštěstí nemáme, to je moje záchrana, protože se jich strašně bojím.    Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kenybz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (64) - 44.15 (?), 1.7.2008 7:14
Jiřiny ani lilky nemám a proto mi škvor nevadí je fakt, že je to né zrovna pěkný tvor ale já mu vděčím za práci, kterou dělá mšice mu fakt šmakují :-) posuďte sami https://www.zahrada.cz/forum/skudci/msice-a-jak-na-ne-70484/?ridici_hodnota_akce=vlozeno
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
radovan rbk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 24.14 (?), 3.9.2014 21:50

Zdravim. Mozu skori uplne ocvakat mlade vyhonky na jabloniach? Dakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 194.106 (?), 3.9.2014 22:12


zrovna v tomto období mi dozrává cukrová kukuřice a každoročně je plná škvorů, kteří zalezou do listů a klasů, ale nijak neškodí. Někdy se z klasu doslova sypou, když ho loupám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
radovan rbk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 24.14 (?), 4.9.2014 21:22

Ak to neni skor, co mi takto likviduje vyhonky?



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 5.9.2014 13:04

Tento abiotický jev je na nových výhoncích častý, zřejmě bude souviset s výživou, vodním režimem,možná suchem,nebo naopak přemokřením,kdy řídké pletivo výhonků se zlomí vlivem gravitace.Není to projevem škůdce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
radovan rbk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 24.14 (?), 5.9.2014 21:01

Obavam sa ze mne to robi skodca. Na vyhonkoch vidno ako ho nieco dookola ohryzlo asi z neho salo stavu. Tie ktore su ohryzene len do polovice sa zahoja a rastu dalej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika