Škůdci na petuniích



host - 155.37 (?) 
23.7.2014 12:29, zobrazeno: 5078x

Dobrý den, jsem nešťastná z toho našeho vinařského kraje. Je tady neskutečné množství potvor všeho druhu, které mi ničí jak kytky, tak úrodu. Mám plnou skříňku postřiků proti všemu a stejně ty potvory vítězí. Letos mi jabloně napadlo padlí, přeneslo se to i na petunie a aby toho nebylo málo, tak mi je napadly ještě mšice a jakési bílé potvory, které nejsou molice, nebo alespoň si to myslím, jsou takové nohatější a nelétají (nebo jestli je to nějaké vývojové stádium)? Stříkala jsem proti mšicím i molicím i proti padlí, ale řekla bych, že tak do 14 dní bude po parádě. Stalo se mi to už podruhé, že mi škůdci všechno zlikvidovali. O množství mravenců všude ani nemluvím. Mamka bydlí o 30 km jindě a nestříká proti ničemu a žádné škůdce skoro nemá, krom slimáků (boj proti nim už jsem prakticky vzdala...) Máte nějakou radu krom toho přestěhovat se? (soused má vinicia já mám pocit, že všechny ty bestie jdou od něj k nám)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 23.7.2014 12:57

Neměla by jste svůj boj předem vzdávat,...zvláště když máte plnou skříň postřiků.Držím Vám palce.Je otázkou, zda máte vhodné prostředky, na jejichž opakované použití ve správně zvoleném termínu nezapomináte.

Je třeba s likvidací nežádoucích činitelů neotálet hned z jara, když vylézají z děr,jsou málo viditelní,v malém počtu,ale zranitelní.V tuto dobu se nám zdá, že problémy ještě nenastaly,ale počkejte,jen co se namnoží.Myslím tím předjarní ošetření Sulkou, nebo "Jarními soupravami" proti přezimujícím škůdcům, a preventívními prostředky proti nemocem, chorobám.Tím, že se pěstitel nechá po zimě ukolébat jarním spánkem, si později zadělává na ještě větší potíže.

Souhlasím, že padlí je v teplejších oblastech problém, ale na několika zákrscích je to snad zvládnutelné.Nelétavého škudce, bílou potvoru která je více nohatá nepoznám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika