Škodná v zahradě - srnec, daněk



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 144.98 (?) 
28.5.2008 13:43, zobrazeno: 44859x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli někdo neví, zda se dá sehnat nějaký postřik na stromky proti okusu zvěře. Moc děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 125.72 (?), 28.5.2008 14:04

Najděte si myslivecký spolek ve vašem okolí a ptejte se tam. Abyste neuškodil sobě nebo zvířatům. Kdo jiný má s tímto větší zkušenosti?

http://www.myslivost.cz/oms/adresarOMS.asp?from=0

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 28.5.2008 14:05

AVERSOL, je to spíš nátěr, mívají ho na vesnicích v takových těch vesnických obchodech, ale viděl jsem to i v Baumaxu. Nefunguje to ale stoprocentně, lepší je pletivo kolem kmínku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?), 28.5.2008 14:06

Na agromanuál jste se už díval? 
Před lety jsem měl podobný problém, dělala se taková bílá kaše ve velkých plechovkách - název si už nepamatuji, měl jsem to přímo od lesáků. Musím ale říct, že 100% to stejně nefungovalo - zakrslé jehličnany nám vysoká ožrala i když měly důkladně natřené konce...
Podobné to bylo s oplocením - měli jsme kolem pozemku dřevěný ohradník vysoký snad 1,60 - když ale nasněžilo půl metru, nebyla to pro srnce žádná překážka ...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 28.5.2008 21:28

a co tohle?

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
111 - (26) - 165.70 (?), 29.5.2008 9:37

Co ale dělat, když naši zahradu u lesa pravidelně navštěvuje srnec a pečlivě okouše, co zrovna narostlo - od zeleniny, okrasné i ovocné stromky, dokonce se pustil do poupat růží a listů cany. Uštipuje vršky větví s mladými lístečky. S takovou se můžu směle přihlásit do klubu bonsajistů. Oplotit zatím nelze, ovčí vlna nefunguje, nátěr jak uvádíte výše nemohu aplikovat na celou zahradu. Někdo mi radil rolničky, máte nějaký nápad???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 29.5.2008 11:51

Elektrický ohradník, placený hlídač, nejdřív plot a pak kytky. Tohle by nerozlouskla ani chytrá horákyně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 241.251 (?), 29.5.2008 13:09
Naprosto Vás chápu, k nám chodí srnka i s kolouchem a určitě mu vysvětluje, kde co máme a co jde sežrat. Však ta zahrada podle toho vypadá, specielně, když jsme tam jen o víkendu - okousané skoro všechny kytky (včetně poupat růží), snad jen rododendrony a azalky to neodnášejí (asi jim to nechutná). A to se ta potvora vůbec nebojí - autem se k ní dá dojet asi na 3m, ale jen vytáhnu foťák, abych si ji vyfotil (a následně ji dal hledat policii jako že mi ničí majetek) tak ta potvora zmizí když jsem tak na 50m. Zkoušíme tedy zavěšená CD, moc hezky to sice nevypadá, ale třeba to zafunguje - trochu nám tam fouká a tak se míhají odrazy slune a lampy nedaleko. Tak uvidíme, jsme zvědaví. Dáme vědět, jak se to osvědčilo, ale zatím se zdá, že spíše ano.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 241.251 (?), 29.5.2008 13:18
Vůbec nechápu jak by mohl šnek zabránit vysoké, aby okusovala zahradu. Snad jen tak, že by to "uslintal" a vysoké by to pak nechunalo. Další možnost je, že to okouše dříve, než vysoká - potom ovšem pozbývá tato odpověď smyslu - výsledek - okusaná zahrada bude tak jak tak. Pokud to ovšem bylo myšleno jako příklad jiného škůdce, tak jste si spletla témata (obrana proti šnekům je jinde), nebo pracujete jako novinářka a jste zvyklá hledat témata tak, aby se odvedla pozornost k něčemu jinému a na potřebné problémy se zapomnělo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 241.251 (?), 29.5.2008 13:19
PS To je odpověď pro hraběnku!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika