Škodná v zahradě - srnec, daněk



host - 54.241 (?)
2.11.2016 15:10

Zakázaný plot v CHKO

A nezkoušel jste vysadit na hranici vinohrad (nebo chmelnici)?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 39.120 (?), 24.6.2010 9:35

Jak vysoký plot je dostatečně vysoký? Na sousední špatně oplocené parcele se usídlil srnec. Je to v kontaktu s městem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 74.208 (?), 5.4.2016 9:11

Bohužel srnčí má dost přesně zmapovanou danou oblast a rychle objeví něco nového a je tím přitahováno jako magnet- osamoceně stojící stromeček ořere do druhého dne od zasazení. Proto je třeba sadit jen ty rostliny, které srnčímu nechutnají- pichlavé atd. nebo rostliny, kterých je okolo plno a nebudou stát osamoceny- těm potom stačí ochranný nátěr čímkoli. Mám 10 let zkušeností s novostavbou v CHKO, kde je plot zakázán. Vydržel mi jen smrk pichlavý zakrslý a to jen tam, kde jsou po 3 kusech a více. Sežrali mi i hořké, natřené magnolie a jedovatý 12metrový břečťan skroucený na zimu. Nepomáhá elektrický ohradník. Vše ostatní je jen dočasné, časem selže a Vás pak o to více mrzí sežraná jedle, kterou jste 6 let chránili. Proti vytloukání parůžků je třeba mechanicky strom obalit- používám laťky 2x7cm provrtané na koncích a svázané vázacím drátem- dá se bez problému prodloužit, když strom roste. Je ale třeba mít stromy s cca 2m kmeny a teprve pak je nechat větvit... a jen pro upřesnění srna má za manžela srnce a narodí se jim malé srnče, koloušek je synem laně s jelenem. Zahrádce zdar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.146 (?), 5.4.2016 17:14

srnka je šikovna holka před cestou elektricky ohradnik a ona ho přeskočila a proskočila třímetrovou stěnu z ostnaču deset centimetru od sebe vzdalenych tak se kuli tomu z druhe strany kulu davala dratěnka jednou přišla losice s mládětem a jeleni v době řile vám takovouhle oplocenku zcela zruší

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 116.149 (?), 1.11.2016 19:01

na zahradu mi chodí asi 6 srnek, kdysi okusovaly keře a stromky, ty už vyrostly a tak začaly okusovat všechny mladé výhonky trvalek a letniček a většinu květů, takže nekvete nic. okolo domu mám küs oplocení z pletiva a dřevěný plot, v pohodě ho přeskočí il bez rozběhu, takže přemýšlím co s tím. v televizi jsem viděla kolem dálnic že dávají proti zvěřil nějaké odpuzovače, takže jsem se podívala na internet a skutečně se nabízí celá řada odpuzovačů, takže zase nevím co koupit - co je účinné. zaujala mě nějaká pěna Hagopur. jelikož je nabídka docela pestrá a nevím co vlastně objednat, prosím o radu - jestli má s tím někdo zkušenosti, co je účinné, chci ochranu proti srnám, ale mám kočku, takže nevím jestlil by jí to vlastně nevadilo. děkuji za radu, Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 19.98 (?), 1.11.2016 21:41

Hagopur není nic jiného, než montážní pěna nasycená kyselinou máselnou. To je neskutečně smrdutá složka. Nevím, jestli bude vadit Vaší kočce, ale rozhodně bude vadit Vám. Navíc si na ní srnčí zvěř celkem snadno zvyká.Nezbývá než zvýšit plot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 72.149 (?), 1.11.2016 21:54

Na Slovensku jsou oblasti, kde si říkají: To byly časy, když nám zahrady plundovaly jen srnky a jeleni. Nyní s medvědy to je horší.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 2.11.2016 12:46

Já bych jedině zvýšila plot. Nám chodí též na pozemek srnčí, které mi vleze i na terasu a ožere kytky v květináčích. Je to prostě daň za to, že jsme v přírodě. Spíš mi připadne legrační, že mi sousedi nadávají, ať něco se srnami udělám, když jsou moje (pohybují se na našich pozemcích). A já nejsem schopná jim vysvětlit, že moje nejsou, jen tam žijí. :).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 2.11.2016 16:05

Ono je to trochu složitější. U nás je všechno mimo měst honitba. V té honitbě pokud se týká zvěře hospodaří myslivci. Ale majtelé pozemků hospodaří na svých (nebo pronajatých) pozemcích. Myslivci chtějí maximalizovat svůj užitek. O to se snaží také ten co na té půdě hospodaří. To nejde dohromady. Optimum celku není součet optim. Platba za pronájem honitby je k smíchu. Škodu je možné uplatnit, ale to je vždy problém, protože stojí jednotlivec proti organizaci, která má tu moc, že prosadí zákon, který jim umožňuje vyhlásit zákaz vstupu do honitby. Když jdete do vlastního lesa, tak abyste se bál. že vám myslivec zastřelí psa, protože je přesvědčený, že na to má právo. Atd.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 54.241 (?), 2.11.2016 15:10

Zakázaný plot v CHKO

A nezkoušel jste vysadit na hranici vinohrad (nebo chmelnici)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika