Ryby a slimáci



host - 106.62 (?) 
12.7.2014 12:03, zobrazeno: 7993x

V letošním roce jsou mimořádně přemnoženi slimáci. Já vím, je tu o nich víc témat, ale vzhledem k aktuálnosti problému dávám tady toto téma znovu. Nechce se mi slimáky likvidovat bez užitku. Drůbež to nežere, coby hnojivo se nehodí, slimák je kanibal, žrali by se z kompostu. Chemické jedy mi nevoní.

Tak jsem dostal jeden nápad a já nevím jestli je to dobrý nápad, jestli bude fungovat? Nemá někdo vyzkoušeno? Za dědinou máme rybník s rybama. Co kdybych chycené slimáky házel do rybníka, aby je tam žraly ryby? Budou ryby žrát slimáky, anebo slimáci budou jen znečišťovat vodu a hnít v rybníku? Slimáky bych házel dál od břehu, aby nemohli vyplavat a vracet se do přírody. Jestli budou rybám pochoutkou je otázka. Myslím, že až jim voda rozpustí sliz, tak by mohli být pro ryby jedlí.

Pokud jste to vyzkoušeli, dík za Vaše zkušenosti. 

HQ 257

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 12.7.2014 14:34

Pořiďte si prak a zkuste po jednom střílet slimáky co nejdále, aby se dostalo i na ryby ve větších hloubkách. Pozor však, aby se jim při pádu na hladinu něco nestalo, nebo aby se Vám při cestě dědinou k rybníku nepřevrhl se slimáky kbelík, a ti Vám nezdrhli bez užitku do trávy na kraji cesty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.11 (?), 12.7.2014 14:47

co kdyby je nekdo hazel k vam na zahradu byl by jste spokojeny ten rtybnik urcite nedo obhospodaruje a tomu se to asi take nebude libit nebo uz jste dostal od nich svoleni ono zbavovat se nechteneho odpadu tim ze jako delam uzitecnou vec se nejak moc rozmnozuje tohle dela velka cast chataru ze odpadky vyvazeji k lesu pry pro zver

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 106.62 (?), 12.7.2014 15:38

Já jsem se ptal, jestli by slimáky žraly ryby, jestli tady někdo nemá s tím zkušenost. Pokud by slimáky ryby žraly, rybáři by nepochybně byli rádi. Pokud ryby slimáky nežerou, tak bych v podstatě vyhazoval odpad do rybníka a to bych nechtěl.

Na to jsem se ptal. Jestli s tím někdo tady má zkušenost, avšak jak tady čtu, tak zkušenost dohromady žádná, jenom plané mudrování, kromě toho nápadu s prakem. V případě že by slimáky ryby žraly, tak by byl ten prak dobrý nápad. No nic, počkám ještě do pozítří a pokud nic, tak to půjdu vyzkoušet sám. Všem děkuji za snahu, posunout diskuzi konstruktivním směrem.

HQ 257

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 12.7.2014 15:50

A jak poznáte že je žerou? To abyste si vzal sebou někoho se šnorchlem a baterkou aby se podíval. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 106.62 (?), 12.7.2014 16:49

V čisté vodě je dohlednost běžně metr a půl. Dostatečná hloubka k tomu, abych nepotřeboval šnorchl s baterkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 203.10 (?), 29.4.2017 14:35

žerou je

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.142 (?), 12.7.2014 14:48

Slimáci obsahují dusíkaté látky, jestli je na kompostu žerou jiní, nežerou v tu chvíli zahradu a navíc jdete pro kořist najisto. Ferramol není škodlivá chemikálie, nebojte se ho použít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 106.62 (?), 12.7.2014 16:46

O Feramolu ani jiné chemii tady v tomto tématu diskutovat nechci. Zajímá mne výhradně, jak by šli slimáci smysluplně využít, protože dokud se nevymyslí nějaké užitečné nejlépe průmyslové využití pro slimáky, nebude motivace slimáky likvidovat a budou tady pořád. Já osobně jsem se pro letošek v podstatě zahradničení vzdal, protože mi prakticky všechno sežrali slimáci. Proto ten nápad, jestli by to žraly ryby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 12.7.2014 17:31

Jedině snad sbírat,sušit,zemlít, pak z pytle sypat akvarijním rybičkám, chovným pstruhům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika