Rejsek a granule proti slimákům



Stránky: 1,  2,  3   
host - 245.37 (?) 
10.6.2007 23:37, zobrazeno: 38238x
Dobrý den, proti slimákům jsem s velkou radostí použila granule Ferramol. Slimák prý s radostí granule sežere a odplží se do ústraní kde zahyne. Jenomže já jsem našla mrtvého rejska a to mi vadí. Myslíte si, že to má souvislost? Rejsek sežere slimáka a také zemře? Rejsek je hmyzožravec a tak bych byla ráda aby na mé zahradě bylo víc rejsků. Budu se muset vrátit ke starým granulím, slimák přes ně přejede a zemře. Prosím, je to souvislost (rejsek + granule) nebo ne?  Milena
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 240.4 (?), 7.6.2011 11:54

jo jestly zabiji rejsky to fakt nevym ale taky je to škudce takže dva jednou ranou

ale mam takovou skušenost že ti slimacy to sežerou pak eště urodu pak chcipnoua pak musite znova sypat ty granule dokola bo to všecy sežerou i s urodou

nejlepši je klasicky vanish

osvědčeny udělate kolečko kolem rostlinky a slimak se přibliži a žahne ho to

fak osvědčene

ja osobně jsem vyskoušel ten feramol a stoji za prt akorat to furt sypete a platite a to je tedy dost drahe krmivo pro slimaky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.25 (?), 7.6.2011 14:14
Jsou to jedy! Slimák to sežere a mezitím ho sežere ježek. Ježek bude bude chcípat několik dní, než mu to rozežere střeva. Pak se nedivte, že máte mrtvou zahradu. Na slimáky platí kofein. Je to pro ně nervový jed.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 7.6.2011 14:40

Pro zadavatelku: Ferramol je označený jako BIO přípravek, neškodný pro ostatní zvířata, což Vy jistě víte a proto jste ho taky použila. Mám to stejně, neboť na zahradě mám psy, kočky, ropuchy, ježky, užovky atd. a proto taktéž Ferramol používám. Snad to bude jen náhoda. Pro hosta 1:  rejsek není škůdce a vzhledem k zvířectvu nemůžeme Vanish použít. Host 2: to mám ty slimejše kafčem stříkat nebo žerou lógr??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.173 (?), 7.6.2011 16:21

Logr mi suší manželka celý rok.Kolem řádků na kterých mi záleží sypu z obou stran logrovou cestičku cca 1cm silnou. Loni se mi to velmi osvědčilo, myslím, že je to nezabíjí, ale odhání od toho řádku. letos mám slimáků minimum, bez větších škod, takže logr šetřím na horší časy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 7.6.2011 16:31

No jo, jenže to jde praktikovat u pár záhonků zeleniny - ty mám tedy také - ale mimo to, mám hektarovou květinovou zahradu - obsýpat jednotlivé kytičky je utopie 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 7.6.2011 21:54

Hlavně by mi vadilo slimáky jen odhnat. Jako odehnat kam? jinam? na trávník? Pod keře? Aby se množili jinde? To není řešení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 8.6.2011 13:00

Dobrý deň. Ferramol má LD50 u cicavcov viac ako 5000mg/kg, takže úhynu necieľových živočíchov by som sa neobával. Viac info napr. tu. Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 108.254 (?), 7.6.2011 16:53
S tím kofeinem nevím. Také jsem to někde zaslechl, tak jsem zakoupil krabičku černého čaje, udělal extra silný výluh, naplnil tím ruční postřikovač, ulovil slimáka, kterého jsem dal na misku, pěkně ho postříkal, no a za 10 min. jsem ho šel zkontrolovat. Moc otráveně nevypadal, pěkně si to slizil k nejbližší potravě. Kdybych ho nepřesek, tak možná týden nespal. Jediné co zabírá, je nabroušený okrajovač trávníků, baterka a večerní hon.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.75 (?), 7.6.2011 17:52

A nabyla náhodou ta jeho vitálnost po vašem postřiku zapřičiněna tím, že v čaji je obsah kofeinu = 0,0%?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika