Puklistop - použití, prosím o radu



amazzonka - (5) - 131.4 (?) 
20.3.2016 22:11, zobrazeno: 6986x

Dobrý večer, prosím o radu.

Na oleandru jsem objevila puklice, naštěstí je zatím menšího vzrůstu a proto se mi podařilo ho od puklic kompletně očistit, přesadila jsem ho i do nové půdy. Koupila jsem na puklice k postřiku PUKLISTOP, který obsahuje KARATE se zeon technologii, Mospilan a Spartan.

Prosím máte někdo zkušenost, kterým přípravkem je potřeba začít? a za jak dlouho můžu použít další postřik? Myšleno když použiju Spartana, za jak dlouho mam rostlinku postřikat Mospilanem atd. Jsem z toho blázen, jak čtu tak čtu, z příbalového letáku mi to není zřejmé.

Mockrát děkuji za Vaše odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.181 (?), 20.3.2016 22:18

Tady máte popsaný postup - 1.,2., a 3.postřik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
amazzonka - (5) - 131.4 (?), 20.3.2016 22:55

Děkuji Vám, tady je popsán časový rozestup, to je skvělé, ale uvádí se tam s Mospilanem látka Break thru a Decis Mega. Jak by ste to prosím volil tedy v kombinaci kterou mám ja?

Ja tam mám Karate a Spartana. Kterou látku jako první, druhá tedy dle informace Mospilan a kterou jako třetí?

Omlouvám se, moc se v tom nevyzám.

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.181 (?), 20.3.2016 23:31

To já také ne, jen jsem pátrala po netu. Váš je tedy tenhle - podle toho, co píšou, by se to zřejmě mělo dát všechno dohromady na 13 litrů vody, ale radši počkejte, až jsem přijde p.Vinšálek, přes postřiky je on wink.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.181 (?), 20.3.2016 23:41

ps - píšou tam na tři postřiky po sobě po 3-5ti litrech, což by odpovídalo. Ale interval tam není indecision...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 21.3.2016 1:13

Ani já nejsem odborník na postřiky, ale paní má Mospilan, ten bych použil stejně jako v originál Puklistopu, tedy dávkování pro okrasné rostliny (viz leták Mospilanu) 4 g na 10 l resp. 1.2 g na 3 l. Decis i Karate patří mezi pyrethroidy, kontaktní insekticidy, takže bych použil Karate jako náhradu Decisu, dávkování podle letáku Karate: na okrasné rostliny 0.1 %. BreakThru a Spartan jsou tzv. smáčedla, samotné to nic nehubí a je tam proto, že některý hmyz má ochranu přes kterou postřiky obtížně pronikají nebo v případě rostlin listy s voskovou vrstvou na které postřik neulpí. Zvyšuje tzv. pokryvnost postřiku a tím zlepšuje jeho účinnost. Dávkování BreakThru v sadě Puklistop je 0.1 %. Dávkování Spartanu je podle letáku 0.1 % až 0.15 % v nepříznivých podmínkách, např. ošetřování rostlin s voskovou vrstvou na listech a podobně. Dal bych raději více, tedy 0.15 %. Nejde tím nic zkazit. Takže první postřik Karate+Spartan, druhý postřik Mospilan+Spartan a třetí opět Karate+Spartan. Termíny bych zachoval podle Puklistopu 10 dní. Takhle bych to použil já. Netvrdím, že to je tak správně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
amazzonka - (5) - 131.4 (?), 21.3.2016 7:26

Děkuji Vám za rady, vyuzkouším to a budu věřit že to pomůže. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika