Co to je za broučky a jak na ně?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Tazz1 - (8) - 130.54 (?) 
24.8.2008 9:53, zobrazeno: 181926x

Asi to až tak nesouvidí se zahradou, ale věřím, že mi nějaká dobrá dušička na mém oblíbeném serveru poradí. Totálně se mi toto léto rozmohli v bytě malí hnědí létaví broučci. Jsou malí, ale zkusil jsem je nafotit (snad půjdou poznat). Nic nežerou a ani nic neničí (aspoň jsem na nic zatím nepřišel), jen otravují svojí přítomností a množstvím. Prosmejčil jsem celý byt, vycídil kdejakou drbnost a nemůžu ani najít kde by se mohli líhnout. Bavil jsem se se sousedkou v domě a má ten samý problém.

Prosím tedy o pomoc jak na ně.

Předem díky

zoufalý Tazzík

Škůdci
Škůdci
Škůdci
Škůdci
Škůdci
Škůdci
Škůdci
Škůdci
Škůdci
Škůdci
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 24.8.2008 16:46

No, tak to máme taky, poprvé se objevili, když jsme ostranili starou prkennou podlahu v našem též starém domě. Myslela jsem s hrůzou, že se probrala spící armáda červotočů. Též prosím: kdo ví, ozvěte se. Dík, H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.238 (?), 6.7.2011 21:28
Zdravím, máme doma ty samé návštěvníky, jsou všude, v mouce, čokoládě,koření, pečivu,a dokonce i v čajích, hlavně bylynkových.Je to děs, dokonce i létají, takže občas lezou i po stěnách, a chudák naše malá měla jednoho i v postýlce.Stokrát jsme vyklidili spíže ale furt se to opakuje.Už mi z toho hrabe. S pozdravem Veronika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.211 (?), 26.7.2011 17:04
Moje babička měla každé léto ve špajzu bukét z vratiče. Nechávala ho tam celou zimu a když na jaře vratič znovu vyrazil hned ho natrhala a vyměnila čerstvý za ten uschlý. Já to dělám podle ní a nikdy jsem žádné broučky ani jiné potvůrky doma neměla. Zkuste to, vratič roste prakticky všude.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 24.8.2008 17:08

Já bych pro začátek vystříkal celý byt biolitem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pat a Mat - (19) - 30.14 (?), 24.8.2008 18:42

My je taky máme.Bydlíme ve starém domě s dřevěnou podlahou, která je celá prožraná.Podle mě a mého hledání by to mohl být dřevokaz čárkovaný nebo červotoč proužkovaný.Chystáme rekonstrukci, takže je neřeším, ale Vám všem ostatním držém palce při likvidaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.98 (?), 27.9.2008 21:51

Dobrý den, protože jsem měla stejný problém s broučky, které jsem nedokázala identifikovat, tak jsem hledala na internetu a vaše foto mi přišlo odpovídající broučkům v naši domácnosti. Přikláněla jsem se k názoru, že jde o červotoče, ovšem dnes večer jsem objevila, odkud k nám přišli. Chtěli jsme dát dobrůtku našemu pejskovi a objev byl na světě. Byly to psí pochoutky. Takže nejen čokoláda, ale i psí žrádlo. Věřím, že vám tento příspěvek pomůže, protože téměř každý pes si umí najít místo, kde si "zahrabe své kostičky".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 67.226 (?), 27.9.2008 23:03

...to jste mě potěšila. Já jsem si od začátku říkal, že asi host 67.226 bude mít pravdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 27.9.2008 23:24

Přesně tyto stejné broučky jsem měla před rokem ve špajzu. Byla jsem z toho úplně nešťastná, protože vždycky ráno se objevili na stole, na podlaze, lezli i po zdi  - prostě všude. Několikrát jsem vyklidila celý špajz a všechno jsem vystříkala biolitem na lezoucí hmyz. Po čase se objevili znova. Tak jsem znova všechno vyklidila a důkladně jsem prohlížela všechny pytlíčky a krabičky. Našla jsem hnízdo v krabičce s kořením, odkud se rozlézali. Byla jich tam strašná spousta. Musela jsem je přinést z obchodu a protože jsem to koření dlouho nepoužívala, tak si tam poklidně bydleli a množili se.  Můj boj s nimi trval přes dva měsíce. Jestli tedy mohu poradit, prohledejte i ta místa, která by vás normálně vůbec nenapadla. Všechno rozeberte a vystříkejte. Já jsem také nezjistila, co to je za broučka - nejspíš nějaký potravinový škůdce, jak tady někdo psal. Ale na červotoče mi to nepřipadá. Dnes už jsou definitivně vyhubení, ale musím říci, že to bylo opravdu nepříjemné.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.54 (?), 2.10.2008 15:16

Taky to máme doma. Nejvíce ve vegetě, kterou jsem koupila dětem bez glutamátu. V zelené petrželce taky. Vyházela jsem celou kuchyň našla jsem je převážně v koření. I po tom, co jsem všechno vyházela se objevují. Mám je už v celém bytě nejen v kuchyni. Dneska jsem si jednoho na rukávu donesla i do práce. Čím to mám vystříkat? Jak je zničit. Prosím poraďte konkrétní přípravek. Děkuji Ilona

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika