Poznate skudce?



Zahradkarka_zacatecn - (1) - 11.146 (?) 
13.5.2016 8:22, zobrazeno: 2173x
Dobry den, u mladych rajcat se mi objevil skudce, ktereho uz znam i z okrasne rostliny. Nejedna se tedy asi o nekoho, kdo jde jen po zelenine. Jeho cinnost se dost podoba kvetilce zelne, to je taky jedine nejblizsi, co se mi podarilo na internetu najit. V pude je spousta malych zivocichu, nejde o larvy, maji nohy, pohybuji se, ale ziji v pude a okusuji tam korinky rostlin. Postupem casu ji okousou tak, ze je rostlina bez korene. Do listu rostliny, stonek apod. nechodi. Kolem rostliny vzdy jeste lita mala muska, zrejme prave ona klade vajicka do pudy. Zkousela jsem i presadit, celou rostlinu zbavit hliny, osprchovat, dat novy kvetinac, pudu, ale bez efektu, zanedlouho se tam skudci opet objevili. Nevim si vubec rady, co s tim, jak je zahubit. Mam strach, ze mi zlikviduji opet celou rostlinu. Nemate nekdo prosim podobnou zkusenost? Nebo nemuzete poradit nejaky postrik? Dekuji moc
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 243.114 (?), 13.5.2016 8:55

Motáte dvě věci dohromady - to s nožičkami (světlé) jsou chvostoskoci, ti jsou neškodní. Ty mušky (černé) jsou smutnice, jeich larvy škodí na kořenech, dovedou sežrat i klíčící rostliny, takže to vypadá, že vůbec nevzešla semena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika