Poškozená kroucená vrba



host - 239.8 (?) 
25.3.2013 15:26, zobrazeno: 7796x

Ahoj zahradníci. Měl jsem vloni problém s kroucenou vrbou. Podle přiložených fotek to vypadá na mšice. Stromek byl tak zesláblý, že už koncem srpna měl většinu listů žlutých, kdy ostatní vrby v okolí byly stále zelené. Proběhl několikanásobný postřik vším, co jsem v baráku našel, a asi to pomohlo. Nicméně, co jsem kdy slyšel a viděl, tak mšice nevyžírají dřevo. Stromek měl několik vyžraných děr do hlavního kmene, ze kterých vytékala bílá sladká pěna. Ta zase lákala mravence. Takže následoval zásah proti mravencům. Máte někdo ponětí, co zbůsobilo vyžírání dřeva v kmeni? Nerad bych, aby se to letos opakovalo. Strom si pěstuji s větvičky asi 7 let, a na podzim vypadal opravdu zle. Opakování situace by taky nemusel vydržet. Díky za vaše rady.Roman.

PS: ten bílý prášek je proti mravencům


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 25.3.2013 19:36

já si myslím, že to mšice nebyly, řekla bych houbová choroba mě se to stalo v roce 2010,ale ne v takovém rozsahu, nevím čím jste stříkal, ale já jsem kmínek očistila kartáčem pořádně a stříkala Dithane a vrbu jsem zachránila.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 239.8 (?), 26.3.2013 13:31

Díky. Mšice tam byly také. Asi kombinace více věcí...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 239.8 (?), 26.3.2013 13:35

Ještě foto.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 26.3.2013 18:31

No máte pravdu oni vysávali tu mízu co z vrby tekla zkuste to již teď očistit hodně a postříkat a za týden znovu a pak třeba za 14dní opakovat, držím pěsti ať ji zachráníte.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 196.9 (?), 8.8.2023 17:48

Zdravím, nevím, zda si to přečtete, ale zajímalo by mě, zda se vrbu podařilo zachránit. Já mám podobnou zkušenost a to vyžírání dřeva způsobovali mravenci, kteří si vyhlodali ve vrbě chodbičky a udělali hnízdo, ve kterém byly stovky mravenců i nakladená vajíčka. Vrbě usychaly listy, černaly a usychaly celé větve. Na listech navíc byli škůdci, které si tam možná ti mravenci pěstovali.

Díky za zprávu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika