Plzáci



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?)
21.9.2014 11:49

Žerou slimáci chejr (chýr, trýzel)? Vyséval jsem ho někdy v červnu. Vedle byla Třapatka dřípatá a ta byla slimáky obalená, na chejru žádný. Použil jsem potom Mesurol. Včera jsem ho rozsazoval a zajímavé bylo, že měl velmi málo kořenů. Chýr má letos poprvé.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
Marijka.O - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 54.70 (?), 17.5.2014 19:34

Plzáků i kosáků tu máme fůru, jeden kosák nám teď dokonce hnízdí pod střechou v košíku, ale ještě jsem neviděla kosáka s plzákem v zobáku (z pravidelných větších opeřených "místních" i návštěvníků ani špačka, drozda, strakapouda, holuba nebo sojku). A to se nám po zahradě trvale promenáduje pořád pěkné hejno. Divoké kachny, když teď za deště vylezou z řeky na louku - nižší tráva po vypasení od ovcí a koz - tak co vidím v dalekohledu, sem tam plzáka sezobnou, bohužel nejsem schopná určit jakého, ale většinou to vypadá na nějakou drobotinu. Do vysoké trávy nechodí. Husy co tu mají sousedé si plzáků taky nevšimnou. Toliko pozorování od břehů Sázavy wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.49 (?), 17.5.2014 20:53

Já jen, že jsem zjistila, že naši kosáci rozhrabují nasypanou trávu kolem stromků, tak jsem si teda naivně myslela jestli tam nehledají slimáky, no tak zase nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.254 (?), 17.5.2014 21:30

Bohužel, ty hnusný sliznatce nic nežere. Kdyby je dlabali ježci a kosáci, tak mi po zahradě běhá ježek velikosti dikobraze na steroidech kosák velikosti krůty, kolik mají žrádla.

Já osobně sypu Feramol (Vanish jsem zavrh kvůli ježkům a kocourům, navíc je to pěknej eklhaft, když se slimák vyslizí), každý večer před spaním nasadím čelovku, vezmu si okrajovač trávníků a půlím! Také používám dusíkaté vápno do kompostu, to by je mělo taky redukoval, ale maximálně je to na čestnou prohru, ty svině nejdou vyhubit.

Brrouk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
altosch - (34) - 154.74 (?), 17.5.2014 22:28

>...ty hnusný sliznatce nic nežere...

Určitě je žerou čínské pižmové kachny – takové ty bílé s červenými brýlemi. Osobně ověřeno v žaludcích zabitých kachen, kde se dají nalézt slimáci všech velikostí. Pro slimáka si údajně sáhnou i pod zem. To ale potvrdit nemůžu – nikdy jsem to na vlastní oči neviděl.

Samozřejmě s nimi je problém, že vám slimáky posbírají i se salátem a kedlubnovým listím. Jsou hodně žravé a vůbec všetečné. Jsou klidně schopné roztrhat i netkanou textilii. Čili na místě je můžete použít jen jako prevenci. Na zahradu vypouštět jen mimo sezónu a nebo, máte-li záhony za plotem, používat jako strážce hradeb. U nás takto fungují a zdá se, že na území, kde se pohybují, je slimáků skutečně méně. Za plot ale nemůžou, takže v noci tam stejně nějaké španělské potvory nalezou a pro Ferramol se uplatnění najde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 45.254 (?), 17.5.2014 22:52

A jak by dopadl souboj kachny vs. 3 kocouři?

Mám dojem, že jedinný vítěz je předem znám...

Viva Espaňa!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.126 (?), 18.5.2014 1:05

Co mám odzkoušeno tak kočky na zahradě spolehlivě vyhubí sýkorky a jiné ptáky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
rajsa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 219.3 (?), 18.5.2014 11:02

Já už se slimákama bojuju měsíc, říkám si dokud jsou ty potvory malý. Ale stejně už mi zlikvidovali 3 cukety a 3 lilky. Vypadá to, že nejdřív sežerou tu zeleninu a pak teprve jdou na návnadu.  Ale co mě vytočilo nejvíc, že mi ožrali i plovoucí rostlinu na jezírku, stačilo aby ji vítr zahnal ke břehu a už na ní ty bestie číhali angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.56 (?), 6.9.2014 22:00

Spolehlivě je zlikviduje kachna Indcký bězec jsou proně lahudkou.Sežerou i vajicka daji přednos plzákum před běžným krmivem a zelený moc nežerousmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 21.9.2014 11:49

Žerou slimáci chejr (chýr, trýzel)? Vyséval jsem ho někdy v červnu. Vedle byla Třapatka dřípatá a ta byla slimáky obalená, na chejru žádný. Použil jsem potom Mesurol. Včera jsem ho rozsazoval a zajímavé bylo, že měl velmi málo kořenů. Chýr má letos poprvé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika