Ochrana korun stromků před srnci



Dastin - (1) - 153.51 (?)
9.2.2017 9:03

zdravím, moje rada, čerstvé kravské lejno smíchat z vápnem a potřít stromy, u mladých i větvičky.Srna se stromku vyhne

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
Mr.Fazole - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 13.158 (?), 23.6.2015 21:47

Dát psovi do boudy pruhy z hadrů a ty pak pověsit na stromky. Nebo ho na hadry naučit močit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.146 (?), 23.6.2015 22:15

u nas na šumavé zase losy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 23.6.2015 22:16

Se srnci je to těžké. Nic zaručeného kromě plotu asi neexistuje. Všeliké pachové ohradníky fungují jen chvíli, vlasy vůbec. Zvěř si po čase zvykne. 160 cm je na srčí opravdu už dost vysoko, nemohla by to být vysoká si sika (netuším odkud jste). Hraběcí rada - zasadit vysokokmeny s důkladnou ochrannou kmínku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.149 (?), 24.6.2015 13:23

Já jsem o tom psal v jiném vlákně. Bohužel málokdo si dá tu práci vyhledat co již bylo o tom napsáno. Prosím, používejte tu možnost. Je jednodušší založit nové vlákno.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Canis - (4) - 24.1 (?), 25.6.2015 4:48

Děkuji za reakce.

Četla jsem si i jiné diskuze na stejné téma, ale většinou se všude řešila ochrana kmínků, málokde koruny, proto jsem založila nové téma.

Je možné, že nám stromky chodí okusovat i laně, ale to nevím jistě. Je fakt, že sousedovi jelen ohobloval parožím jabloň...

Stromky máme cca 700m.n.m. bez oplocení (zatím).

Chemii bych nerada používala, jestli bude nezbytná, tak po ní sáhnu.Zatím se mi jeví jako poslední možnost - ty pruhy látky načichlé od psa.Možná to zabere.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 72.149 (?), 25.6.2015 8:19

Srnky, jak jsem to pozoroval na mých stromcích, okousaly všechny rašící pupeny a občas zahryzly i do kminku a vytvořily rány takové, že jsem si dost dlouho myslel, že to někdo udělal nožem a přemýšlel jsem, jestli by mohl mít někdo dúvod mě takhle škodit. Tím, že okousaly pupeny, stromky decimovalo tak, že spodní větve usychaly. Teprve, když se i přes to vyvtořily výše položené výhony, tak začaly stromky růst. Pak v druhé růstové fázi loni ucítily mladé výhonky, tak si je prostě přitáhly. Výsledek je na fotografii. Jeden stromek úplě ulomený, naštěstí letos obrazil. Po nainstalování pachového ohradníku zatím byl klid, i když jsem našel místa, kde se srny pásly, ale tak cca 20m od nejbližšího stromku. Uvidím, jak se to bude vyvíjet dál.

K chemii: Jen některé přípravky mají schválení pro použití na ovocné stromky a ty jsou hodně drahé.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Dastin - (1) - 153.51 (?), 9.2.2017 9:03

zdravím, moje rada, čerstvé kravské lejno smíchat z vápnem a potřít stromy, u mladých i větvičky.Srna se stromku vyhne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika