Nesmrtelná myš v izolačním polystyrenu



Stránky: 1,  2,  3   
host - 45.252 (?) 
3.12.2014 19:55, zobrazeno: 43773x

V neobydleném podkroví mám několik let provedenou izolaci polystyrenem 200mm, je nalepen na cihlových stěnách a izoluje sousední místnost od venkovního neizolovaného neobydleného podkroví. Je potažena celá perlinkou s lepidlem. Pouze v úzkém 200mm profilu kde navazuje na desky krovu, je logicky z důvodu konstrukční praktické nedostupnosti tohoto napojení na střešní desky a trámy bez perlinky a lepidla a právě někudy tudy se do systému 200mm zateplení polystyrenem doslova zakousala, zavrtala myš a v noci je celé hodiny a hodiny v kuse slyšet její destrukční činost- vykusování chodeb. Samozřejmě je tak mazaná že ze strany lepidla a perlinky není vidět žádná díra... Už týden je v podkroví nastraženo otrávené obilí, granule a "domeček" s nástrahou uzeninou k chycení živé myši. Jenže stále nic a myš stále, hlodá a hlodá v polystyrenu. Zajímalo by mě jak dlouho myš vydrží bez potravy a jak ji zničit. V podkroví a na půdě NENÍ vůbec nic co by mohla žrát, ani seno, papír, ořechy nic.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 3.12.2014 20:59

zapomeňte na uzené - většina myší je býložravá. Pokud je prostředí suché, dá navíc přednost čerstvé zelenině před zrním. Pohybuje se zásadně podél stěn a škvír, takže domeček nebo zrní 5 cm od zdi může minout bez povšimnutí, proto se klícky sklopky, domečky pčisouvají těsně ke zdi. Od místa "spáry" jde pata zdi určitě na dvě strany. Vkliďte tedy prostor, aby se bála jít do volného prostranství a na obě strany k patě zdi dejte domečky nebo trubkové pasti. Pokud mají hnízdo, můžete pčítat že musíte pochytat páreček (oplodněnou samičku) a první vrh = 10-16 kusů myší.

Podobný hluk může dělat i hmyz - na ten pasti neplatí a je potřeba insekticidní plyn.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.114 (?), 3.12.2014 21:10

Nejlepší nástraha je kousek vlašského ořechu wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.126 (?), 3.12.2014 22:19

Nikdy neselhal opečený kousek chleba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.252 (?), 3.12.2014 22:24

Hlodá, hlodá a hlodá celé hodiny v kuse! Podkoví je vyklizené, domeček i zrní mám dávno u stěny. Problém je v tom, že myš asi neběhá zvenku u zdi-polystyrenu potaženého lepidlem, ale zdržuje se hlavně ve vyhlodaných chodbách v polystyrenu a pak nažrat se lozí bůh ví kde, nikde pár metrů na půdě apod NIC k snědku není, musela by mezírkou kolem oplechování apod po střeše a omítce na zahradu sešplhat... takže je pravděpodobné že třeba na podlahu podkroví u stěny vůbec nechodí... myslel jsem že má velmi dobrý čich a uzeninu ucítí nebo sýr a půjde ho sežrat do domečku... ale nic.. ((Jaký hmyz?? by byl slyšet přes zděnou cihlovou stěnu jak hlodá do polystyrenu?? To může být jen hlodavec-myš...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 3.12.2014 22:45

Nejvoňavější pro myši je vanilka. Pokud ji chcete lákat vůní, pak oříšková bábovka s vanilkovým cukrem vítězí. Ale i pastinák a mrkev není k zahození.

Pokud jsou to tesaříci, tak je uslyšíte úplně stejně jako myšici, možná i silněji, protože myš běhá tiše a tesařík při lezení v dutině chrastí. Jak myslíte že by datli a strakapoudi hledali hmyz pod kůrou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.131 (?), 4.12.2014 0:10

A máte tam nějaké dřevo??

...V úplném tichu můžete červotoče dokonce i slyšet. Zvuk, který se ozývá při jeho ničení dřeva, se podobá chroupání...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 4.12.2014 7:54

Podkoví je vyklizené, domeček i zrní mám dávno u stěny... co tím myslíte? Pokud je tam zrní, tak tam budou myši. Nejlepší nástraha, co jsem otestoval, je vlašský a hlavně lískový ořech do pastičky, ale kyv té pastičce ho přidrátujte k tomu plíšku, umí ho potvory sundat i bez spuštění pasti. Dejte tam pastí i pět a kolem stěn a pod skříně.A věřte, že myš vleze do otvoru velikosti tužky, sám jsem to viděl.Pasti natáhněte na samou mez únosnosti spuštění... že budete mít strach past položit, aby necvakla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 4.12.2014 15:59

Souhlas, oříšek, pasti dřevěnou a plastovou. Do týdne je v ní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 51.81 (?), 4.12.2014 9:12

Mne sa takto dostala pod dlážkovicu. Jediné čo na ňu platilo bolo navŕtať diery a nasypať do nich jed. Aj u Vás by boolo asi treba nájsť, kade sa asi dostala dovnútra a nasypať tam nie zrno, ale práškový jed, aby si ho zaniesla aj do hniezda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika