Myši žerou myši?



Stránky: 1,  2   
jarunela - (4) - 117.4 (?) 
5.9.2014 23:41, zobrazeno: 17547x

Dobrý večer,

máme takový problém. To že už asi 3 rokem máme na půdě myši, už jsme si zvykli (vtip). Nemůžeme se jich zbavit. Zkusili jsme snad vše. Všelijaké byliny, nalili jsme tam i terpentyn, nakoupili odpuzovače na moly, myšoplaše,a máme i pastičky. Skoro každý den se myš chytne. V zimě nad obývákem i několik za den, ne samozřejmě každý den. Ale ted se nám stalo, že jsme vyhodili mrtvou sežranou myš a druhý den tam byla opět mrtvá sežraná myš. Červíci tam nejsou. a další den znova. Nevíme jak se jich zbavit. Baráček je po totální rekonstrukci. A za náma bydlí pán, co pěstuje holubi. Jezdí k nim 3 týdně, tak určitě jsou od něho. Prosím o radu. Předem děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 234.228 (?), 6.9.2014 7:53

Že se požírají navzájem, není nic jiného, než že je jich tam asi opravdu hodně. Pokud se jedná o půdní prostor, kde nejsou žádná zvířata, neváhala bych umístit návnadové růžové granule. Dokud budou mizet, tak stále přidávat. Měli jsme týž problém v domě, kam se jezdí za 7-14 dní, stím, že myši byly v obytných částech. Stačilo dát návnadu do sklepa a během asi 3 týdnů už se nic neobjevilo. Kontrolovat a obnovovat vždy k podzimu, kdy se myši stahují do domu. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 6.9.2014 20:40

Myši ožírají myši.Mě se nejvíc osvědčily kovové pastičky na myši. Do pastiček dávám kousíček lískového nebo vlašského ořechu, který ale na pastičce přidrátuju, jsou tam kolem bodce dírky... to aby ořech nesundaly jen tak.Sem tam se jim to podaří bez zaučinkovaní pastičky. Každý den kontrolovat a doplňnovat natáhnuté pastičky ořechama. Drát pastičky dávat na sám koneček plíšku, stojí za to si s pastičkou vyhrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jarunela - (4) - 117.4 (?), 6.9.2014 23:36

Nám se myši chytají na pastičky na chleb. Ale asi je jich víc a víc. My se jich nemůžem nějak zbavit celkově. Ale já si osobně myslím, že nejdřív musí zmizet holoubci od souseda a pak my se zbavíme myší. Protože, mi přijde, že jich je víc a víc. Kdyby jsme byli nějaký špindíry a bordeláři, tak se tomu snad ani divit nebudu. Ale nejsme. Ach jo. Moc děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jz77f - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 128.26 (?), 9.11.2014 21:51

To by člověk nedělal skoro nic jiného.. Moje myši spolehlivě přitahuje arašidové máslo. Páčka pastičky se jím dá pěkně pomazat. Ale rejsci to dokážou olízat aniž by past sklapla frown.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jarunela - (4) - 117.4 (?), 6.9.2014 23:29

Mylíme si, že jich tam není málo. Já mám strach z jedu, jelikož asi někde v půdě si udělali direčku a běhají nám v zimě v obýváku ve stropě. A nemáme se tam jak dostat. Jedině sundat střechu. A asi dvakrát tam chcípla a trošku nám smrděl obývák. Tak mám strach, aby nám nad obývákem neumřelo více myší a my neumřeli smradem. Ale začínáme to zvažovat. Je to děs. Moc děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.95 (?), 6.9.2014 21:15

Nepoužívala bych jedy, spíš bych si pořídila kočku... nebo dvě...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jarunela - (4) - 117.4 (?), 6.9.2014 23:25

Kočku bych si pořídila, kdyby by jsme mohli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 7.9.2014 1:17

Ona kočka také není žádná výhra. Bohužel. Máme kočky čtyři (2+2) a myši chytá pouze starý kocour. Slečny a mladík mají jiné starosti a radosti frownlaugh.   Ve skladu s obilím máme rozmístěné drátěné pastičky a jedové staničky s Kumatoxem. Minulý týden jsem v sudu s obilím myš klepl fankou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 142.92 (?), 7.9.2014 7:03
Souhlas, take mame dve kocky, lovi jenom jedna a nosi te druhe, babe line :-D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika