mravenci ve skleníku



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
vendula - (1) 
13.4.2005 10:07, zobrazeno: 156884x
poradte mi prosím jak se zbavit černých mravenců ve skleníku.Radeji bych ekologii než chemii.děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host, 14.4.2005 12:09
Zrovna jsem se v pondělí o tomto bavila s jednou paní a ta mi řekla,že jí se podařilo vyhubit mravence ve skleníku lógrem z černého kafe.Venku už to prý nefungovalo,ale ve skleníku na 100%.Veronika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 9.6.2005 18:37

Logr nefunguje. Zkouším to několik let po sobě, ale neúspěšně. Letos to vypadá na katastrofu. Začínají dělat už hromádky. Mám již prolezlou celou zahradu. Skleník je již jedno velké mraveniště. Přivádí mě to k šílenství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host, 20.6.2005 11:23
Na mravence mi fungoval přípravek METATION-(v zálivce)-spolehlivě zahubil vše živé v půdě,a pokud se to nepřehnalo s koncentrací tak roslinám neublížil.Bohužel se tento už dlouhou dobu nevyrábí-asi to byl pěknej sajrajt-tudíž od minulého roku taktéž marně bojuji s mravenci v trávníku a na rostlinách.Kdo má nějakou radu-sem s ní!!! Moc dík.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 82.32 (?), 1.5.2006 16:18
Ještě pořád jsem nenašla tu správnou radu jak  se zbavit mravenců ve skleníku. Prosím kdo  má nějaké zkušenosti s tímto otravným hmyzem nechtˇ nám ostatním chudákům poradí!!!!!!! Děkujeme
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 5.141 (?), 2.5.2006 13:29
Pokazde kdyz jsem aplikoval pripravek Biotoll at v prasku nebo v rozstrikovaci bylo razem po problemu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.237 (?), 23.5.2006 13:48
A co Bioformatox na mravence, ten je bez jedů
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.198 (?), 26.6.2006 0:29
Zkoušel jsem mravence v trávníku a vekovních prostorách posypat kypřícím práškem do pečiva.Není to stopro, ale funguje to.Oni to "sežerou" a pak se to to chová jako správný kypřící prášek.Trochu brutální, ale za těch pár desítek haléřů to stojí za vyzkoušení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.28 (?), 11.7.2006 9:01
Dobrý den, začala jsem na své zahradě aplikovat zálivku mravenišť vařicí vodou a celkem to funguje, není to sice stoprocentní, ale s počtem "opařených" mravenišť klesá koncentrace mravenců na zahradě. A k mému velkému údivu, ta vařicí voda ani příliš neničí okolní vegetaci:-) Hanka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.159 (?), 9.6.2007 12:16

Podepisuji se pod metodu "vařicí vodou na ně". Byla jsem téměř zoufalá. Vyzkoušela chemii za nemálo penízků. Začali se tlačit i do domu přes terasu. Pak jsem si přečetla návod s vařicí vodou - nechci to zakřiknout, na terase a v zimní zahradě jsem ji přímo z varné konvice nalila do spár mezi dlažbou a obkladovým páskem, ihned byl od nich pokoj, venku jsem zkoumala, okud se berou až jsem narazila na hnízdo - poznala jsem to tak, že když jsem píchla do dírky v zemi začali se rojit. Tam jsem nalila varné konvice dvě, tři dny po sobě, rozrýpala jsem to a vše je v klidu - nic se nehýbá už týden.

Horší to bylo v kuchyni, která navazuje na terasu - tam mám dubové lakované parkety a s vařicí vodou by to asi nedopadlo dobře. Tam jsem použila postupně v po sobě v rozmeí 14 dnů Biolit, Raid - kromě spraye se dostanou takovéí krabičky s otrávenou návnadou - zabralo vždy jen asi na 5 dní. Pak jsem koupila Defeat - modrý prášek a ten jsem dala pod kuchyňskou linku - a je klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika