Mravenci v zeleninové zahradě



host - 109.108 (?) 
6.5.2015 16:51, zobrazeno: 7296x

Můžou mravenci likvidovat zasetou zeleninu-mrkev, cibule,petržel?Po zasetí vzešlo pár semínek a záhony jsou samá dírka.Má to někdo také?Markéta.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 243.114 (?), 6.5.2015 19:04
Nejen zasetou, dovedou zlikvidovat i sadbu zelí, papriky, rajčata...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 38.115 (?), 13.6.2015 2:49

Jo, a taky pěkně vyžrat jahody, měl jsem veliké, krásně červené na povrchu a když jsem je pak šel sežrat, tak v nich byla dírečka a tisíc brabenců, a vevnitř prázdno! A všude v jahodí dírky v hlíně a pěkný hemžení rezatejch, hlavně vpodvečer. Já jsem se teď do této lokality přistěhoval, tak mám jen "experimentální" pozemeček - co půjde a co nepůjde tady pěstovat, ale je fakt, že když jsem tu bagroval odvodnění atd. tak jsem našel hnízda snad s miliony brabenců - všech možnejch typů. Myslel jsem, že jsou užitečný... - teď jim asi nastanou krušný chvíle... Ač nejsem zastáncem žádných "eko-blbin" a radši bych vše řešil "granátem", tak uplně náhodou mě na brabence napadla jedna věc - Mravkolev. Ty se mi tu letos náhodně usídlili, na nádvoří mám fůru ďůlků, a po mravencích jsou jak jatí, jinak neškodní. Potřebují ale "stříšku", aby na ně nepršelo a nevyplavovaly se jim ďůlky - nějak to chci realizovat, bylo by to moderní EKO a zadarmo, navíc je s nima sranda, jak prskají písek. Dám vědět. Na fotce je jeden, co ho mám na pozorování doma v kelímku, no není vidět, ale právě dostal "večeři".   Zdraví Alfi.

večeře
večeře
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.249 (?), 13.6.2015 12:02

Pokud máte pod záhonem mraveniště, budou vám mravenci napichovat rostliny svou kyselinou, podle umístění (a nejspíš i druhu) buď proto, že jim kořeny semenáčků rostou do mraveniště, nebo proto, aby pod vzniklými záhyby mohli schovávat mšice a cucat jejich sladká hovínka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Igi - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 180.86 (?), 14.6.2015 19:54

Chci se zeptat, jestli mám zlikvidovat mravence ve fóliáku - u rajčat mám jako mulč kartony a přímo pod nimi si udělali mravenci mraveniště. Jak můžou rajčatům škodit? Zatím vypadá rajče, nad jehož kořeny je mraveniště tak jak ostatní. Ale taky se bojím aby si nedonesly mšice na papriky co jsou pár metrů od mraveniště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika