Molice na zahradě



host - 104.225 (?) 
13.3.2007 17:18, zobrazeno: 21634x
Bohužel jsem to neuhlídala a po zahradě se mi rozmnožily molice. Lze s nimi vůbec bojovat v otevřeném prostoru?
Dík za jakoukoli radu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 191.35 (?), 13.3.2007 19:00
Pravděpodobně je to molice vlaštovičníková, která je naše domácí a parazituje hlavně na brukvovité zelenině venku a nepáchá větší škody, ne ve skleníku. Je pro ní typické, že přezimuje na jahodníku a už nyní poletuje kolem. Během jara se ale "ztratí", takže nezoufejte. Pro skleník je typická molice skleníková a bavlníková. Jsou k nám zavlečené a nepřežijí zimu venku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 250.59 (?), 7.6.2007 11:33
No, nevím. Neztratila se. Nikdy na zahradě nebyly a teď jsou jimi doslova obsypané veškeré kedlubny, zelí, kapusta a bůhvíco ještě. Mraky molic a mospilan nezabírá....a navíc - je ta zelenina pak ještě jedlá?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.1 (?), 14.7.2007 17:31
Objevil jsem letos tyto potvůrky na rostlinách máku volně rostoucích na zahrádce. Asi to byly molice narkomanky. Soused mi radil mýdlový postřik, asi kávovou lžičku mýdla na litr vody. Z různých předváděček máme doma Wool Balsam, lanolinový regenerátor a tak jsem jim připravil osvěžovací sprchu a nezapomněl j ani na ty, co se schovávaly na spodní straně listů. Výsledek byl 100%. Akorát se musí postřik aplikovat zrána nebo v podvečer, nebo když je pod mrakem, aby nedošlo k poškození jemných listů slunečním svitem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.1 (?), 14.7.2007 18:11
Objevil jsem letos tyto potvůrky na rostlinách máku volně rostoucích na zahrádce. Asi to byly molice narkomanky. Soused mi radil mýdlový postřik, asi kávovou lžičku mýdla na litr vody. Z různých předváděček máme doma Wool Balsam, lanolinový regenerátor a tak jsem jim připravil osvěžovací  sprchu a nezapomněl ani na ty, co se schovávaly na spodní straně listů.  Výsledek byl 100%. Akorát se musí postřik aplikovat zrána nebo v podvečer, nebo když je pod mrakem, aby nedošlo k poškození jemných listů slunečním svitem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika