Molica - skodca na kaleraboch, kapuste a rajcinach ako ucinne proti nej?



Stránky: 1,  2   
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 229.74 (?) 
20.6.2012 11:54, zobrazeno: 56607x

ahoj zacali sa mi vo velkom objavovat na kaleraboch, kapuste molica sklenikova /male biele musky/ ked som to postriekal najprv Mospilanom, asi o 2 dni Actarou molica sa na chvilu stiahla na druhy den sa vsak objavila a objavili sa aj male ciere musky s kridelkami a aj na rajcinach. Nasledne som to postriekal Actarou, efekt vsak stale ten isty, vydrzi to jeeden den a potom zasa. Neporadi niekto co dalej? Mam zasa striekat Mospilanom? Bojim sa aby som neotravil rastliny. Vsimol som si ze niektore rajciny sa mierne pokrutili ostatne su v poriadku ale nielen listy ale cele rastliny. Neuschli ale sa pokrutili Neviem cim to je ci to je ze to pestujem so Symbivitom /mykorizne huby/?.  Striekal som celoplosne vzdy vecer alebo rano takze slnko to nemohlo byt. Som vsak z tych molic uplne hotovy akokeby na nich uz nic nazaberalo. Cital som ze najlepsi na nich bol Applaud ktory postihoval aj vajicka aj dospele ten sa vsak uz nedovaza. Co by ste radili, ako to zlikvidovat, cim a ako casto striekat? Skusal som aj roztok s postruhanym mydlom a olejom, chvili to zabralo ale potom zasa sa objavili.  Mam este Calypso, BI58, Mospilan a Actaru. vsade tam uvadzaju aj Molicu ale zda sa mi ze to nezabera. Ake su vase, najlepsie skusenosti v boji proti molici? Pisu ze Actara je systemovy prostriedok ktory sa dostane do rastlin a skodcovia po sati stavy hynu, nemam vsak ten dojem. Som z toho zufaly a neviem ako dalej pokracovat.Chcel by som sa skodcu zbavit a nerad by som mal zeleninu plnu insekticidneho jedu

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 20.6.2012 15:35

Já bych Vám doporučil abyste si zkusil změřit teplotu a vlhkost ve Vašem skleníku v průběhu těchto teplých dnů a potom se rozhodl (příští rok) co a kdy v tom skleníku vlastně pěstovat. I když jsou rajčata deklarována jako teplomilná plodová zelenina, tak teplotní a vlhkostní strop u nich také existuje. Jedině větrat a větrat. Pokud jde o kedlubny tak už jste mohl v pohodě tyto sklízet z volného záhonu. Rané zelí stejně tak možná trochu později.Pochopitelně skleník a jeho klima je úplný ráj pro molici skleníkovou, s tím Vám poradit neumím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.65 (?), 20.6.2012 19:46

Moje kapusty větrají na 100% 24 h denně - jsou na volném záhoně a před chvílí jsem na nich také našla molice. Právě hledám jak s nimi zatočit. Beruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 95.84 (?), 20.6.2012 20:39

Molice jsou dva druhy. Skleníková a ta druhá, co žije na kedlubnách, zelí, pěťouru atd. Ta "kedlubnová" vypadá skoro stejně, ale je chemicky téměř nezničitelná. Průvan nemají rády.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 20.6.2012 23:24

Ve skleníku mám tak pár desítek molic. Na té ploše a v takovém množství jsem schopen je vychytat ručně. Jiné to je hned za skleníkem na záhonu, kde roste kadeřávek a na něm už se molice likvidují hůře. Zvlášť, když jsou letos molice snad všude, našel jsem je na venkovní zelenině i v 650mnm. Jak ochránit kadeřávek, aby byl ke konzumaci a ne jen k rozmnožování molic?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 21.6.2012 21:49

Já už z molic a mšic chytám tiky wink  Původně jsem chtěla zkusit Biool ale četla jsem nějaké negativní zkušenosti, takže nic. Když mám čas a náladu napustím si kyblík mýdlové vody, vezmu houbičku a jdu likvidovat molice, mšice a housenky bělásků. Naštěstí mám jen 8kousků růž. kapusty a 6kousků gigantů, páč jinak by mě z toho hráblo laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 21.6.2012 23:23

No, mě dnes navečer lítaly po zahradě místo much molice, jedna molice se mi utopila přímo ve sklence vína.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 21.6.2012 23:29

Negativní zkušenosti na Biool? Prosím napište více.

Já mohu JEN chválit, zatím vždy jednorázově Biool zlikvidoval na 100% zasáhnuté mšice i svilušky a to na rúzných plodinách v různé prostředí.

Nicméně za dva dny tam samozřejmě pomaličku potvory nalítávaly znovu, nemá to delši působení než jen to "dotykové".

Ale zase tím můžete za pár dní stříkat znovu wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 21.6.2012 23:53

Bohužel už nevím kde jsem četla tu diskuzi... byly tam i pozitivní příspěvky ale i pár příspěvků kdy se rostlinky po nastříkání "udusily". Biool jsem nakonec nezkoušela...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 22.6.2012 21:25

 

Pane Walter nějak jsem zapoměl Vám napsat, že Molice skleníková u nás přezimuje pouze ve skleníku. Takže se není co divit, že teď za příhodných podmínek (letní počasí) se vydala hledat další rostliny mimo skleník, kde se namnožila. Jak s tím, opravdu nevím, ale chtělo by to udělat nějaké opatření na podzim ev. v zimě aby nepřezimovala(nevím, třeba prolít zeminu aby zamrzla?).

             Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika