Malý červený pavouček



host - 217.108 (?) 
2.4.2012 0:39, zobrazeno: 34359x

Dobrý den nevím zdali se jedná o svilušku - sametku či co. Občas někde z rodiny nalezne štípance. 2-3 většinou bud zada, nohy, zadek. Na zdi jsem jich po hledani par nalezl rychle se pohybují. Nemají snad ani 1mm Mohli by jste mi poradit o jakou havět jde a jak se toho zbavit.  Nevadí jim světlo. Děkuji za odpovědi.

Malý neznamý červený pavouček v bytě
Malý neznamý červený pavouček v bytě
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.7 (?), 4.4.2012 16:43

Nevím co to přesně je, máme těchto pavoučků spousty na zahradě. Každopádně ona sametka, co kouše lidi, to není.

L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 36.90 (?), 6.6.2014 10:03

Nenašel jsem žádnou novější diskusi, tak se připojuji k této staré. V kanceláři nám v letním období lezou podobní pavoučci ze střešního oka. Jsou asi 1 mm velcí, pod lupou je vidět 6 nohou a stejně dlouhá tykadla. Pohybují se s oblibou po spisech a když je chcete setřít, udělá to na papíře červenou čáru několik cm dlouhou. Jinak snad nekoušou, jenom nás to štve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.59 (?), 6.6.2016 22:04
My je máme letos přemnožené na terase a mám obavy, aby se nám nedostali až do bytu. Jak proti nim bojovat? Zkoušeli jsme bezúspěně postřik proti hmyzu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 218.81 (?), 8.6.2016 14:07

Připojuji se k diskusi. Máme je letos také - lezou po fasádě na baráku a na oknech. Snažíme se je stírat hadříkem, ale zanechávají červené šmouhy, které skoro nejdou odstranít. A velice rychle dokážou užíkat. Jsou doopravdy malé a jen díky té červené barvě jakž takž viditelné (hlavně na bílém plastovém okně). Máme obavu, aby nám nezačali lézt dovnitř. Co to je za pavoučky a jak se proti nim bránit?

D.C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 8.6.2016 14:24

Myslíte sametku podzimní? Taky jsem jich všude viděl spousty, ale nikdy jsem jim nevěnoval pozornost. Teď koukám, že se uvádí, že mikroskopické larvy číhají na trávě, zakousnou se pod kůži, a následně po pár dnech zase odpadnou. Způsobí svědění, podobně jako komár. Ale jestli nemáte problém se štípanci, tak bych to neřešil, budete mít klidnější život. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.34 (?), 8.6.2016 17:12

Přípravky proti hmyzu nemusejí fungovat, protože se o hmyz nejspíš nejedná. Jsou to nějací pavoukovci, roztoči, sametkovci. Nutně to nemusí být sametka podzimní, která může parazitovat na člověku. Jsou jiné druhy sametek (také červené), které parazitují na hmyzu (vidím je občas na sekáčích nebo pavoucích) nebo konzumují jiné drobné organizmy. Domů se dostanou jen svým vlastním omylem. Pokud nebýváte každoročně v určité období celá rodina včetně psů "poštípání" po pobytu na zahradě (intenzivně svědící červené skvrny), nemusíte si dělat starosti. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika