Larvy likvidující trávník



host - 219.12 (?) 
9.8.2014 20:51, zobrazeno: 8242x

Dobrý den,

na jaře, když se začínalo oteplovat, jsem při sekání na zahradě postřehnul obrovské rojení brouků. Já se v nich vůbec nevyznám a zbytek rodiny je identifikoval prostě: "chrousti". Před několika týdny nám začal blednout a vysychat trávník. To jsme připisovali vlnám vedra, nicméně dnes přišla sousedka, ať se jdeme podívat, že mají celý trávník podrytý larvami, které ho ničí a proto je v tak žalostném stavu.

Předpokládám tedy, že tam byly tyto larvy nakladeny při onom rojení "chroustů". Larvy byly bílé, dlouhé cca 1,5 cm, fotku bych mohl dodat zítra.

Poradíte prosím, jak postupovat, abychom trávník obnovili a zabránili dalšímu opakování? Plocha je opravdu velká, pokud by bylo možné vyhnout se kompletnímu nahrazení trávníku, byli bychom rádi. Vím, že jsem neposkytnul moc kompletní informace o druhu škůdce, ale budu rád za jakoukoliv radu.

Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 182.25 (?), 9.8.2014 21:48

Larvy milují slepice, ale trávník vám místo záchrany zničí. Pokud jsou to chrousti, larvy mají cyklus více let, než dorostou 5 cm. Slepice strkají hlavu klidně pod motyčku, jen kdyby se nějaká larva objevila. 

Z chemie snad zálivka Calypso by mohla pomoci, na to jsou tu jiní odborníci. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 9.8.2014 22:18

Souhlasím, slepice jsou perfektní požírači všeho možného a za kouskem larvy, žížaly apod. se dokáží pořádně hnátsmiley.

Nesouhlasím však s tvrzením, že automaticky musí slepice zničit trávník. Pokud jde o malou plochu tak to určitě platí, ale mají-li slepice dostatek prostoru a v něm i dostatek vhodného místa pro hrabání a popelení, trávníku nijak neublíží.

Samozřejmě je úměrné počtu slepic, to je jasné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 10.8.2014 16:31

Nejspíš to není chroust ale chroustek letní.  Jeho ponravy tady likvidují kosáci.

Kdysi jsem se o to zajímala, prý na ně platí Dursban (jesli není zakázaný) ale snad jen na první rok života ponravy.  Nakonec jsem usoudila že to napadení není tak hrozné, takže jsem žádnou chemii nepoužila.

Vlevo chroustek, vpravo dva (pravděpodobně) zlatohlávci.
Vlevo chroustek, vpravo dva (pravděpodobně) zlatohlávci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.28 (?), 10.8.2014 23:06

Pokud mají slepice dostat larvy zpod trávníku, není možné ho zachovat. Jinak při rozloze 1000m2 na dvě slepice trávník vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika