Kuny



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 99.106 (?) 
4.1.2007 12:59, zobrazeno: 88099x
Nevíte někdo jak se zbavit kuny na půdě rodinného domu? Už máme strop nad garáží úplně prochcaný (omlouvám se ale jiné slovo pro to neznám). Máme doma psy (labradory) a ti jsou občas poškrabaní ale kuny si tu vesele žijí dále. Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 234.138 (?), 4.1.2007 13:28
Ejha, toto je vazne, a vaham ci vobec moju radu napisat. Ale predsa: Mali sme problem s kunou (kunami?) na dvore okolo domu - drhla sliepky, zrala vajcia.., odhryzla kocurovi prednu nohu od klbu (mame teraz po dvoch veterinarnych operaciach trojnoheho kocura) Jednu kunu som videl na vlastne oci ako liezla cez strechu kurina dnu. - Nasi velki psi boli bezmocni, a to su teda agresivnejsi ako labradori, tak sme urobili: --1.// do ovocneho sadu sadu prestahovali maleho psika bastardika-potkaniara. --2.// okolo celeho pozemku sme postupne pod plot ulozili psie vykaly. (rada stareho otca) . Kuna vraj neznasa vykaly psovitych seliem, a ked ma na vyber radsej to obide a ide inam. Zabralo to. Niekolko rokov uz kuny nemame. ale ci to pomoze vam, to som si teda neviem...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 15.172 (?), 4.1.2007 14:26

Neporadím, protože mám opačný problém. Potřeboval bych, aby se mi kuna usadila na zahradě ( udělám jí klidně i boudičku) a vyhubila mě tam hryzce a myši . Mám totiž nového souseda, který tam všechny tyto predátory vyhubil a já mám teď vše sežraný, podežraný a okousaný.

Zkuste jí nechat vzkaz, zda by se nechtěla přestěhovat ( dopravu bych zajistil) :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.254 (?), 4.1.2007 15:54
Na myši stačí obvykle kočka a až vše vychytá, tak sežere WAS? :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 117.238 (?), 17.6.2007 20:03

Odpověď na kuny -

jenom si proboha neshánějte domů kunu...máme jí 20 let naproti v prázdném baráku, a s tím samé problémy...jsme bez slepic málem nám v zimě zakousla i pávy, měla jsem zahradu jak ementál, bydlíme na samotě vedle pole, hryzci mi ožrali hodně krásných zasazených ovocných stromků, pletivo ani nic jinýho nepomáhalo. Až jsme pořídili kočku s kocourem a máme klid od krtků hryzců, rejsků a podobných potvor, co se tak šíleně furt množí a na podzim se to všechno stahovalo z pole k nám na zahradu. A to jsem byla původně zásadně proti kočkám!!! Ale žádné překrmování masem a pod. Můžu z vlastní zkušenosti vřele doporučit, a máte klid nafurt. /Kočka kastrovaná/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 89.250 (?), 5.2.2007 14:38

Potýkali jsme se s kunami na půdě rodiného domu několik let a bylo to zoufalé. Vyzkoušela jsem snad všechny rady a moje poslední, doufám, že účinná zkušenost je  následující:

- po celém pozemku do stromů, keřů, na celou půdu domu jsem dala ve starých punčochách (silonkách) zabalené vlasy 

-hradbu (betonové části) jsem každý večer postříkala savem - kuny se stahovaly na půdu vždy ve večerních hodinách

- stromy okolo domu jsem každý večer nastříkala parfémem - čím intenzivnější vůně tím si myslím, že je to lepší - měli jsem nejvoňavější zahradu v celém okolí.

Kominace těchto tří kroků zabrala a zatím jsou kuny pryč.

Přeji hodně zdaru, protože kdo nezažil, co to je mít kuny na půdě, nedovede co představit, co to je za problém. Líba  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Barča - (7), 5.2.2007 19:52

Také jsme měli problém s kunami ne půdě v rodinném domku.Kuny si tam dokonce pořídily mladé.Dali jsme na radu s parfémem.Pocákali jsme po půdě starou kolinskou a druhý den byly kuny i s mláďaty pryč.Teď máme klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.22 (?), 15.3.2007 23:55
Kuny u nás žijí, většinou nevadí, občas ano. Při použití parfému bych však měl strach, že se moje rodina odstěhuje společně s kunami.
J.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 228.179 (?), 16.3.2007 7:01

Ten parfém vyzkouším. Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 153.100 (?), 16.3.2007 17:42

Měl jsem kunu na půdě.  Nechal jsem tam trvale rozvíceno a dal jsem starýho budika, který strašně nahlas tiká. 

Už tam neni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika